SKPB Łódź Aktualności Wydarzenia SKPB Łódź Czerwona sobota z SKPB Łódź
Czerwona sobota z SKPB Łódź
Autor: Ewa Kluska    Utworzone: 25.09.2020

alt Pamiętacie naszą szybką akcję ze Szlachetną paczką w grudniu ubiegłego roku? Nadeszła wiosna i czas wyciąć kolejny DOBRY numer!

Idea jest prosta – spotykamy się w sobotę, 14 kwietnia o godz. 10.00 przy Centrum Krwiodawstwa przy ul. Franciszkańskiej 17/25 i pewnie domyślacie się co dalej ;)


Aby dołączyć do grona krwiodawców wystarczy dobry stan zdrowia, dowód osobisty (każdy musi mieć go ze sobą w sobotę) i spełnienie kilku szczegółowych wymagań o których więcej tutaj.

Z najważniejszych rzeczy to brak zabiegów dentystycznych w ciągu ostatnich 7 dni, brak zażywania niektórych popularnych leków przez 3-7 dni przed oddaniem krwi.
Aby nie odpaść w przedbiegach trzeba pamiętać o abstynencji od alkoholu przez cały piątek, piąteczek, piątunio. Rano w sobotę warto zjeść lekkie śniadanie bez nadmiaru tłuszczów (np. słodka bułka, koniecznie coś do picia (soki, woda).

I to wszystko – a ile litrów dobra utoczymy z siebie – rzucamy cel – ponad 3,7 litra. Na cześć 37 lat życia naszego Koła życia naszego Koła- potrzeba do tego minimum 9 osób, ale stać nas na więcej! Powiadomcie znajomych, przyjaciół, rajdowiczów – przy Szlachetnej Paczce też zabawa wyszła daleko poza krąg samych przewodników.
Zatem spotykamy się w sobotę na oddaniu krwi, strzelamy wspólna fotę z nasza flagą (KONIECZNIE ZAŁÓŻCIE CZERWONE KOSZULKI – nawet Ci którzy nie mają blachy!) i wspólnie wycinamy kolejny DOBRY numer!

Zarząd SKPB Łódź