SKPB Łódź Aktualności Wydarzenia SKPB Łódź Kwadratlon 2012 w Zaolziance - relacja
Kwadratlon 2012 w Zaolziance - relacja
Autor: Maciek Klimczak    Utworzone: 07.08.2020

kwadratlon_2012_plakat W dniach 17-18.03.2012 prężna, choć nieliczna bo dwuosobowa ekipa SKPB Łódź w składzie Robert Koralewski oraz Maciek Klimczak brała udział w tradycyjnym międzykołowym Kwadratlonie. W tym roku ponad dwudziestu przewodników reprezentujących prawie wszystkie Studenckie Koła Przewodnickie (od Gdańska przez Kraków, Gliwice aż po Wrocław)  spotkało się w PTSM Zaolzianka w Istebnej. Organizatorem zmagań było SKPG „Harnasie” z Gliwic.

Tradycyjnie w zawodach brały udział cztery drużyny skompletowane tak, by w żadnej nie było więcej niż dwoje przedstawicieli z jednego Koła. W tym roku Kwadratlon prowadzony w konwencji Dzikiego Zachodu, rozpoczął się zadaniami plenerowymi. Czegóż to nie było: konkurs na najciekawsze wejście do saloonu, „dojenie krowy”, przeciąganie liny, łapanie organizatorów na lasso. Zmagania w plenerze zakończyła mini gra terenowa. Drużyny miały za zadanie dotrzeć do określonych miejsc, tam wykonać zadanie i udokumentować je fotograficznie.

 

dojenie_krowy piata_konkurencja_-_pokaz_sily czwarta_konkurencja_-_lasso zabawy_terenowe

 

Po posiłku regeneracyjnym w postaci glumzy zachodniobeskidzkiej w odmianie gliwickiej (a’la Harnaś), przyszedł czas na konkurencje zręcznościowo–wiedzowe w schronisku. Największym zainteresowaniem cieszyła się konkurencja „produkcji” tradycyjnych stringów koniakowskich za pomocą sznura szpagatowego oraz szydełka. Okazało się, iż najbieglej heklują  przewodniczki krakowskie :) Oprócz tego uczestnicy Kwadratlonu musieli wykazać się znajomością piw z terenu Beskidów Zachodnich, umiejętnością rozpoznawania obiektów, panoram i osób po fragmentach zdjęć oraz odgadywania miejscowości na podstawie opisu tras przejazdu. Po zakończeniu zmagań i ogłoszeniu zwycięzców rozpoczęły się obrady Rady Przewodnictwa Studenckiego. Każde z Kół w skrócie zarysowało swoją działalność w ostatnim roku, po czym zaczęto omawiać możliwości współpracy międzykołowej w zakresie szkoleń na poszczególne części Beskidów. Ustalono również, że w przyszłym roku brać kwadratlonowa pojawi się w gościnie u (nieobecnych w tym roku) Rzeszowiaków. Po skończonych obradach do poźnych godzin nocnych trwała  międzykołowa integracja.

Maciek Klimczak (113)

 

szydelkowanie szydelkowanie_2 prezentacja_robotek_-_bielizna_meska img_8258

 

więcej zdjeć TUTAJ