SKPB Łódź Aktualności Wydarzenia SKPB Łódź Na dachu Europy - relacja ze zdobycia Mt. Blanc
Na dachu Europy - relacja ze zdobycia Mt. Blanc
Autor: Szymon Gradka    Utworzone: 07.08.2020

mtblanc_v3 Już wkrótce zapraszamy na kolejne slajdowisko. Tym razem udamy się na wyprawę na dach Europy - Mont Blanc (4810,45 m n.p.m). Po słonecznych prezentacjach czas zawitać w rejony, gdzie dominuje śnieg i lód, a o powodzeniu wyprawy prawie zawsze decydują warunki pogodowe. Prezentacja odbędzie się w łatwym do zapamiętaniu dniu, gdyż będzie to 12.12.12 (środa). Tradycyjnie zapraszamy  o godz. 19:00 do siedziby SKPB Łódź, na ul. Lipową 48 (I piętro, tam gdzie PTTK). 

 

Wspólnie z pozostałymi uczestnikami wyjazdu: Pawłem Bolonkiem, Piotrem Mosiniakiem, Jackiem Pietrzakiem, Łukaszem Sołtysem, Czarkiem Trędą opowiemy o tym jak można zorganizować wyprawę  na "Białą Górę". Postaramy się obiektywnie spojrzeć na różne czynniki, które mogą wpłynąć na osiągnięcie założonego celu. Zwrócimy uwagę na to jak ważna jest odpowiednia aklimatyzacja, gdzie można ją zdobyć oraz jak rozplanować akcję górską by organizm był w stanie sprostać intensywnemu trekkingowi z ciężkim plecakiem połączonego z elementami wspinaczki.


Dodatkowo spróbujemy znaleźć odpowiedź na często ostatnio zadawane pytanie: zdobywamy górę w stylu "light & fast", czy może "oblężniczo" :-) Jeśli te dwa określenia są Wam obce to musicie koniecznie przyjść. Na spotkaniu wszystko się wyjaśni dlaczego o tym wspominamy.


Jeśli kiedykolwiek marzyłaś(eś) aby zdobyć najwyższy szczyt Europy (przyjmując granice Europy zgodnie z wytycznymi Międzynarodowej Unii Geograficznej), to ta prezentacja będzie dla Ciebie idealna. Może opierając się o nasze zarówno dobre jak i złe decyzje podjęte podczas wyjazdu Twój zostanie zrealizowany jeszcze lepiej i tak jak i nam także i Tobie uda się postawić stopę na szczycie.

dsc_6285 dsc_6730 dsc_6698 dsc_6765 dsc_6777 dsc_6774 dsc_6840 dsc_7217 Serdecznie zapraszamy

Piotr "Peter" Dębicki (132) i Szymon Gradka (121)