SKPB Łódź Aktualności Wydarzenia SKPB Łódź Pokaz zdjęć z podróży - Chiny i Tybet.
Pokaz zdjęć z podróży - Chiny i Tybet.
Autor: Amelia Szafrańska    Utworzone: 25.09.2020

hua_shan Zapraszamy na (ostatnie przed wakacyjną przerwą) slajdowisko, które odbędzie się 11 czerwca (środa) o godz. 19:00, oczywiście w siedzibie SKPB Łódź przy ul. Lipowej 48. Tym razem w opowieściach przeniesiemy się daleko, daleko na wschód aż do Azji, a w podróż zabierze nas Dominika Kozińska. "Jak zapewniała mnie chińska agencja organizująca mój program ‘homestay’, miałam spędzić trzy miesiące u pekińskiej pary, ćwicząc z nimi angielskie konwersacje i uczęszczając na kurs języka mandaryńskiego. Jednak ChRL podstępem skłoniła mnie do korekty tych planów… 

mur2


O tym, jak na miejscu owa "pekińska para" okazała się jedną osobą, i to przewodnikiem wypraw z zawodu, co z tego wynikło, jak wędrować w Państwie Środka w pojedynkę, a jak zwiedza się Tybet z chińską wycieczką, co samotna dziewczyna może wyczyniać w Lhasie, gdzie dziś kryje się buddyzm, konfucjanizm i taoizm, dlaczego Chińczycy są jak jadeit oraz czy skorpiony są smaczne, o tym wszystkim z przyjemnością opowiem Państwu na środowym spotkaniu. Do zobaczenia!"


Dominika Kozińska – na co dzień administrator projektów naukowo-badawczych. Poszukując wrażeń (a czasem funduszy na wrażenia), zabłądziła do 18 krajów. Za największą przygodę uważa rozmowę z drugim człowiekiem, zaś inne kultury najbardziej lubi poznawać poprzez różnoraki wolontariat. Przy okazji podróży nie unika sportów dla odrobiny adrenaliny. W przeszłości pracowała m.in. w ekologicznym projekcie na terenie Etiopii oraz była instruktorem sportów outdoorowych w walijskich górach Brecon Beacons.