SKPB Łódź Aktualności Wydarzenia SKPB Łódź Pokaz zdjęć z podróży - Góry Wielkiego Kaukazu
Pokaz zdjęć z podróży - Góry Wielkiego Kaukazu
Autor: Amelia Szafrańska    Utworzone: 07.08.2020

dsc_1756 Czy chodzi o wspinaczkę? Czy chodzi o góry? A może o krew, pot i łzy? O podróż? O ucieczkę od zgiełku miasta i szarego codziennego życia? Już po raz kolejny nieformalna grupa miłośników gór i przygody "World in my eyes" postanowiła poszukać odpowiedzi na te pytania. Tym razem za teren działania wybrali góry Kaukazu. Na spotkanie z nimi zapraszamy 13 listopada (środa) o godz. 18:30, w siedzibie SKPB Łódź przy ul. Lipowej 48 (I piętro).

 


Wyprawa jaką odbyli, i o której opowiedzą podzielona była na trzy części. Na początek celem był Kazbeg (5033 m n.p.m.) - jeden z drzemiących wulkanów, leżący na terenie Gruzji na granicy z Rosją. Było to idealne miejsce do zdobycia aklimatyzacji przed kolejnym - głównym celem wyprawy. Następnie udali się do Rosji, by tam zdobyć najwyższy szczyt Kaukazu czyli wszystkim dobrze znany Elbrus – 5642 m n.p.m. Mając w zapasie kilka dni wybrali się na wycieczkę autem terenowym po południowo-zachodniej Gruzji.

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak smakuje woda z zebranego gradu, wytopionego śniegu z lodowca, jak boli głowa na wysokości 5 tys m., czy też jak bez klucza zmienić przebite koło w aucie terenowym w środku pustkowia zapraszamy na slajdowisko.

 

Do zobaczenia

Paweł Bolonek, Szymon Gradka, Jacek Pietrzak, Łukasz SołtysRelacje z wypraw grupy "World in my eyes" możecie śledzić na FanPage'u: https://www.facebook.com/WorldInMyEyesPl


dsc_0943 dsc_0967 dsc_1047 dsc_1136

dsc_1165 dsc_1402 dsc_1664 dsc_2258