SKPB Łódź Aktualności Wydarzenia SKPB Łódź Rada Przewodnictwa Studenckiego oraz Kwadratlon
Rada Przewodnictwa Studenckiego oraz Kwadratlon
Autor: Maciej Klimczak    Utworzone: 07.08.2020

Doroczna Rada Przewodnictwa Studenckiego, czyli RPS połączona z tradycyjnym Kwadratlonem, odbyły się w dniach 10-11.04. Tegorocznym organizatorem było SKPB Łódź, zaś całe spotkanie miało miejsce w gościnnej chatce Politechniki Łódzkiej w Kobylich Błotach (w okolicach Gostynina, w dzikich ostępach Lasów Gostynińsko – Włocławskich, gdzie o prądzie i zasięgach telefonów komórkowych nikt nie słyszał). W imprezie brało udział 20 osób z 8 Kół (SKPT Gdańsk, SKPB i SKG Warszawa, SKPG Gliwice, SKPB Katowice, SKPG Kraków, SKPB Rzeszów oraz Organizatorzy).


alim0864 Pierwsi uczestnicy przyjechali już w piątkową noc – jak to zazwyczaj bywa pierwsi byli Ci co mieli najdalej - brawo Rzeszów :-), reszta dotarła w sobotnie popołudnie. Wraz z przyjeżdżającymi dotarły do nas zatrważające informacje o porannej katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Mimo minorowych nastrojów wspólnie postanowiliśmy kontynuować spotkanie. Około 15, gdy pojawili się ostatni spóźnialscy rozpoczęliśmy Obrady RPS. Poszczególne Koła i Kluby zaprezentowały swoją działalność, zaś tematem przewodnim były metody reklamy sposoby pozyskania nowych rajdowiczów oraz potencjalnych uczestników kursów przewodnickich. Spotkanie było wyjątkowo twórcze, zaś wymiana myśli burzliwa jednakże czas było kończyć dyskusje. Na uczestników czekały już bowiem zmagania Kwadratlonowe.


alim0870 W Kwadratlonowe szranki stanęło 17 osób, tradycyjnie podzielonych na 4 drużyny (3 czteroosobowe i 1 pięcioosobowa). W przeciwieństwie do lat poprzednich składy poszczególnych drużyn były w tym roku „międzykołowe” dobierane losowo. Na początek na uczestników czekały konkurencje sprawnościowe: rzut metrówką w dal, cięcie metrówki piłą „moja-twoja” na czas, czy też konkurencja polegająca na 10-krotnym obiegnięciu przez zawodnika pieńka i powrocie do własnej drużyny. Wiele emocji wzbudziło karmienie ) zawodnika (zakutego w dyby) jabłkiem na „wędce”. Powoli zaznaczała się przewaga 2 drużyn: Kobyłki i Kolaż. Na zakończenie plenerowej części zawodów czekał na wszystkich bieg na orientację.


alim0875 Bieg dzielnie ukończyły wszystkie drużyny odnajdując komplet punktów w terenie. Ponownie najszybsi była ekipa Kolaż. Za uczestnikami było już 5 konkurencji, przyszedł więc czas na zadania logiczno-wiedzowe. Pierwsze z nich to bezpośrednia rywalizacja 2 drużyn polegająca na stopniowym odkrywaniu fragmentów zdjęcia i jak najszybszym odgadnięciu co ono przedstawia.  p1060686 Niektóre z ilustracji sprawiły sporo trudności uczestnikom, jednakże najbardziej wymagające zadanie było dopiero przed drużynami. Każda z ekip wylosowała postać, którą odgadnąć musiał 1 z członków drużyny. Pozostali uczestnicy pomagali mu odpowiadając na jego pytania „tak” lub „nie”. Niekwestionowanym zwycięzcą tego zadania została ekipa Kolaż, której zawodnik odgadł „swoją postać” już po 8 pytaniach. Po posiłku regeneracyjnym w postaci tradycyjnego żurku z jajkiem i kiełbasą przystąpiliśmy do rozgrywki finałowej.  p1060691 Każda z drużyn musiała jak najszybciej rozpoznać 4 tajemnicze mikstury beskidzkie oraz podać miejsce ich produkcji. Tym samym okazało się, że zwycięzcą Kwadratlonu 2010 została drużyna Kolaż w składzie: Gosia Skorupska (SKPG Gliwice), Andrzej Affek (SKPB Warszawa), Kamil Bandrowski (SKPG Kraków) oraz Bartosz Piekaruś (SKPB Katowice). Zwycięzcy otrzymali gratulacje od pozostałych uczestników oraz splendor i chwałę niepokonanych :-). Po grupowych zdjęciach wszystkich uczestników, zaczęła się długo oczekiwana nieoficjalna część spotkania przy kominku, gitarze i trunkach akcyzowych.


W niedzielny poranek powoli i bardzo niechętnie poszczególne ekipy rozjeżdżały się do swoich miast. Kolejny już raz udało się spotkać w sympatycznym gronie, wymienić się doświadczeniami, pogadać, porywalizować i zintegrować :-). Kolejny Kwadratlon i RPS już za rok.


Relację spisał i zdjęciami ozdobił Maciek Klimczak (113)