SKPB Łódź Aktualności Ze świata Adventure Trophy 2010
Adventure Trophy 2010
Autor: Szymon Gradka    Utworzone: 07.08.2020

Jeżeli jesteś osobą, która dąży do poznania i przekroczenia fizycznych oraz psychicznych granic swoich możliwości; poruszanie się w nieznanych, dziewiczych terenach jest dla Ciebie prawdziwą przygodą i smakiem życia; znasz ludzi podobnych do siebie i chcecie spędzić ze sobą wyjątkowe chwile pokonując linowe mosty, eksplorując jaskinie i wspinając się po kamiennych ścianach – mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję. Weź udział w jubileuszowej - X - edycji ekstremalnego rajdu przygodowego Adventure Trophy ’2010.


Formuła zawodów wymaga zmagania się z trasą zarówno w dzień jak i w nocy. Większość zespołów będzie rywalizowała przez 3 doby bez przerw na sen. W zawodach, jak co roku wystartuje zarówno europejska czołówka zawodników tego sportu jak również amatorzy, chcący zakosztować ekstremalnej przygody. Aby była możliwa rywalizacja pomiędzy zawodnikami na tak zróżnicowanym poziomie wyznaczyliśmy aż 3 trasy (kategorie):


  1. img_6388_resize Masters - jest to sztandarowa kategoria skierowana do wyczynowych 4–osobowych zespołów,
    w której toczyć się będzie rywalizacja na najdłuższej trasie długości 350 km o główne trofeum rajdu (200 km na rowerze, 90 km pieszo, 30 km kajakiem, 30 km na rolkach oraz zadania specjalne)
  2. Classic - kategoria adresowana jest do 2–osobowych zespołów posiadających już pewne doświadczenie w tego typu zawodach (140 km na rowerze, 60 km pieszo, 10 km kajakiem, 15 km na rolkach oraz zadania specjalne
  3. Rekreacyjna - trasa adresowana dla początkujących osób, start w zespołach 2–osobowych. Łatwa nawigacja i proste odnajdywanie punktów kontrolnych to zachęta dla chcących poznać ideę rajdów przygodowych. (65 km na rowerze, 35 km pieszo)


dsc_0417_kiel Trasę zawodów dla każdej kategorii wyznaczają punkty kontrolne rozmieszczone w terenie. Ich odnalezienie umożliwi specjalna mapa turystyczna, którą każdy zespół otrzyma na starcie. Po drodze uczestnicy pokonując trasę odpowiednio na rowerze, pieszo, spływem kajakowym i na rolkach będą mieli do wykonania szereg zadań specjalnych typu: przeprawy przez mosty linowe, wejścia i zjazdy na linie, wspinaczka.Weź ze sobą bliskich i przybądź. Arłamów położony jest między Sanokiem a Przemyślem na terenie malowniczego i dziewiczego Pogórza Przemyskiego. Bazą zawodów będzie owiany tajemnicą Ośrodek Wypoczynkowy Urzędu Rady Ministrów z lat 70-tych XX w. Służył dawniej jako teren polowań dla elity partyjno–rządowej, a w latach Stanu Wojennego stał się miejscem internowania przywódcy Solidarności.

Organizator Adventure Trophy’ 2010: Wydawnictwo Kartograficzne „Compass” Pełny plan zawodów, regulamin i zgłoszenia: http://www.adventuretrophy.pl


img_0673_resize img_5345 img_5326

Serdecznie zapraszamy!!!