SKPB Łódź Fotozagadka SKPB Łódź Fotozagadka 2011 Fotozagadka SKPB Łódź 2011 - pytanie 6 - termin upłynął
Fotozagadka SKPB Łódź 2011 - pytanie 6 - termin upłynął
Autor: Szymon Gradka    Utworzone: 07.08.2020

Przed Wami już szósty zestaw zdjęć z nowej edycji konkursu Fotozgadka SKPB Łódź 2011. Tym razem zapraszamy do wirtualnej wędrówki po miejscach przedstawionych na zdjęciach, które można określić wspólnym tematem "droga bywa kręta i długa". Tym samym oficjalnie półmetek za nami. Termin nadsyłania odpowiedzi minął.


1.
foto_6_1

2.
foto_6_2

Autor: Marcin Tabała

Autor: Amelia Szafrańska  

3.
foto_6_3
 Autor: Marcin Tabała 

PYTANIA:

 1. Skąd zostało zrobione to zdjęcie? (w jakiej grupie górskiej i na jakim odcinku widocznej drogi - wystarczy określić pomiędzy jakimi węzłami drogowymi lub w okolicy jakiej przełęczy)?
  Jak nazywa się szczyt oznaczony cyfrą 1?
 2. Podaj numer drogi przedstawionej na zdjęciu i przez jaką miejscowość (również widoczną na zdjęciu) prowadzi?
 3. Skąd zostało zrobione zdjęcie (prosimy o określenie grupy górskiej oraz charakterystycznego punktu, gdzie mógł przebywać fotograf)?
  Ja nazywa się rzeka, której zakole jest widoczne na zdjęciu?
ODPOWIEDZI:

Przepraszamy za opóźnienia w publikacji prawidłowych odpowiedzi spowodowane wyjazdem organizatorów Fotozagadki.
 1. Zdjęcie zostało zrobione w Beskidzie Wyspowym na zakręcie w połowie drogi między Przełęczą Wielkie Drogi 562 m n.p.m., a skrzyżowaniem drogi nr 964 z drogą prowadzącą do Kasinki Małej.
  Szczyt  oznaczony cyfrą 1 to Lubogoszcz 968 m n.p.m. (Beskid Wyspowy).
 2. Na zdjęciu widoczna jest droga krajowa nr 9 (będąca częścią międzynarodowej trasy E-371), która prowadzi m.in. przez Rogi (pierwszy plan) oraz  Miejsce Piastowe (widoczne w oddali).
  W tym miejscu przepraszamy uczestników konkursu za chochlik słowny, gdyż zamiast słowa miejscowość widniało w pytaniu słowo miasto. Jednak wszyscy, którzy prawidłowo wskazali widoczny odcinek drogi bez kłopotu rozpoznali również miejscowości. Podanie choć jednej z nich uznawaliśmy za odpowiedź prawidłową.
 3. Zdjęcie zostało zrobione w krywańskiej części Małej Fatry (Słowacja). Charakterystyczny punkt, o który pytaliśmy to ruiny Starego Hradu, a zdjęcie zostało zrobione dokładnie z czerwonego szlaku jakieś 10 min. drogi na wschód od wspomnianych ruin.
  Na zdjęciu widnieje tzw. domašínsky meander rzeki Wag (Váh).