SKPB Łódź Kurs przewodnicki Edycja 2016/2017 Kurs Przewodników Beskidzkich 2016/2017
Kurs Przewodników Beskidzkich 2016/2017
Autor: Darek Łapiński    Utworzone: 25.02.2018

kurs_zapowiedz

Zapraszamy na Kurs Przewodników Beskidzkich SKPB Łódź 2016/2017. SKPB w Łodzi od niemal 35 lat organizuje Kurs na Przewodników Beskidzkich. Zapraszamy do udziału w kolejnej jego edycji!!! Jeśli kochasz góry, pragniesz je poznawać i dzielić się zdobytą wiedzą oraz doświadczeniem z innymi ludźmi, kolekcjonujesz przygody i piękne wspomnienia – KURS PRZEWODNIKÓW GÓRSKICH - BESKIDZKICH jest miejscem dla Ciebie!!!


 

Tu dowiesz się wszystkiego (no, prawie wszystkiego) o historii, przyrodzie, kulturze i dniu dzisiejszym Beskidów. Nauczysz się jak prowadzić w góry ludzi, być ich przyjacielem i opiekunem, odkryjesz też często nieznane do tej pory pokłady siły jakie w Tobie drzemią. 01 Zajęcia z pierwszej pomocy, warsztaty psychologiczne, a przede wszystkim kilometry przedeptane na wycieczkach kursowych o każdej porze dnia i nocy, przy każdej pogodzie sprawią, że bez względu na okoliczności będziesz potrafił bezpiecznie wyjść z każdej opresji - samemu bądź z grupą. Ponieważ Kurs trwa 18 miesięcy odwiedzimy góry o każdej porze roku, poznając kolejne tajniki planowania wycieczek, oraz wędrówki z mapą i kompasem, zdobywając kolejne szczyty i odkrywając miejsca o których zapominają nawet książkowe przewodniki. Kurs to jednak przede wszystkim wspaniała przygoda – taka którą zapamiętuje się na całe życie. To poznanie grupy nowych przyjaciół z którymi przez kolejne miesiące dzieli się radości i trudy kursanckiego żywota, ludzi kochających góry tak jak Ty, dla których wędrówka z plecakiem, wspólny wieczór przy ognisku czy noc w namiocie lub bacówce to podstawa dobrej górskiej eskapady.

02 03 04 07


W programie szkolenia znajduje się kilkadziesiąt dni wyjazdów we wszystkie grupy górskie polskich Beskidów, we wszystkich porach roku, przy wszystkich warunkach pogodowych. Część z nich to wyjazdy bezwzględnie obowiązkowe, kilka należy do grupy wyjazdów „do wyboru” (wystarczą np. 2 z 3). Wyjazdy to przede wszystkim zdobywanie praktyki w prowadzeniu ludzi po górach, poznawanie ich i bezpośrednie obcowanie ze środowiskiem Beskidów. Program obejmuje także co najmniej trzy wyjazdy autokarowe służące oswojeniu się z pracą przewodnicką „przy mikrofonie”, umożliwiają one poznanie ogromnej ilości atrakcji turystycznych Beskidów w bardzo krótkim czasie. Osoby które zaliczą z wynikiem pozytywnym egzamin połówkowy będą brały udział w warsztatach dotyczących psychologicznych aspektów pracy przewodnika, pierwszej pomocy. Uczestnictwo w kursie umożliwia także udział w szkoleniu GOPR-owym, a także warsztatach terenowych dotyczących przyrody gór polskich. Równolegle ze szkoleniem praktycznym prowadzony jest cykl wykładów ze wszystkich dziedzin objętych egzaminami wewnętrznymi Koła oraz egzaminami państwowymi. Ukończenie kursu daje możliwość zdawania egzaminu przed komisją jednego z marszałków województw „beskidzkich” śląskiego, małopolskiego lub podkarpackiego) i otrzymania uprawnień państwowych przewodnika beskidzkiego III klasy na obszar Beskidów. W trakcie kursu zdobyć można także uprawnienia Przodownika Górskiego GOT PTTK.


blacha panstwowablacha skpbblacha got


Ale SKPB to nie tylko kurs – to dla wielu bardzo ważna cześć życia. Dlatego zapraszamy uczestników Kursu do współtworzenia wszystkich wydarzeń w życiu Koła: jesteśmy współorganizatorami Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej YAPA, naszą autorską imprezą są „Śpiewanki” na bazie namiotowej w Muszynie – Złockiem. Wspólnymi siłami prowadzimy od wielu lat bazy namiotowe w Jaworkach i Muszynie – Złockiem – pomoc przy ich prowadzeniu i zdobywana tam praktyka także są częścią Kursu.


12   13 14


Nie tracąc animuszu po powrocie do Łodzi regularnie organizujemy slajdowiska podróżnicze w siedzibie Koła, od blisko dziesięciu lat wyciągamy także wszystkich zapaleńców długich wędrówek na 100 km przechadzkę w ramach Rajdu Długodystansowego „Setka po łódzku” (marsz na 100 km w 24 godziny). Ponieważ w naszym działaniu bardzo istotna jest również kwestia merytoryczna patronujemy klasie turystycznej w XXI L.O., jesteśmy także pełnoprawną organizacją studencką Politechniki Łodzkiej oraz partnerem Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.


Najbliższe spotkania informacyjne:

  • 31 marca (czwartek) godz. 18:00 Uniwersytet Łódzki, Wydział Geograficzny, ul. Kopcińskiego 31, sala 221
  • 16 kwietnia (sobota) – TO Z MYŚLĄ O PRACUJĄCYCH I PRZYJEZDNYCH Z POZA ŁODZI - godz. 11:00 siedziba SKPB Łódź przy PTTK Łódź-Polesie, ul. Lipowa 48.
  • 5 maja (czwartek) godz. 18:00 Politechnika Łódzka, Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska - al. Politechniki 6, sala 254


Czas trwania każdego ze spotkań ok 60 minut.

 POCZĄTEK KURSU – JUŻ 10 MAJA 2016!!!darek_lapinski

Dodatkowych informacji udziela szef kursu – Darek Łapiński:

(mailowo: kurs-2016-2017@skpb.lodz.pl lub telefonicznie: +48 504 816 983)


>>PROGRAM SZKOLENIA<<

>>REGULAMIN KURSU<<

>>KALENDARIUM KURSU<<