SKPB Łódź Kurs przewodnicki Edycja 2017/2018 Kurs Przewodników Beskidzkich 2017/2018
Kurs Przewodników Beskidzkich 2017/2018
Autor: Paula Karbownik    Utworzone: 25.02.2018

kurs1718


Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi zaprasza
na Kurs Przewodników Beskidzkich


Jeśli ciągnie Cię w góry, marzysz o przygodzie, która oprócz wrażeń przyniesie umiejętności przydatne do końca życia to świetnie trafiłeś. Kurs jest okazją do zyskania nowej pasji. Jeśli to będzie strzał w dziesiątkę, po niespełna dwóch latach może zaowocuje zdobyciem nowego zawodu.


Za przyjaźnie do końca życia lub małżeństwa, które są częstym efektem ubocznym naszych kursów nie ponosimy odpowiedzialności!


STARTUJEMY JUŻ W MAJU 2017!
NIE ZWLEKAJ Z ZAPISAMI BO BEZ CIEBIE KURS MOŻE NIE WYSTARTOWAĆ.


blacha panstwowablacha skpbblacha got

Czym jest kurs?


Przede wszystkim przygodą i możliwością poznania ludzi, których ciągnie w góry tak jak Ciebie! Poza tym, to okazja aby dowiedzieć się o nich czegoś więcej i zdobyć szereg przydatnych umiejętności, które mogą zaowocować uprawnieniami zawodowymi.

W trakcie kursu nauczymy Cię bezpiecznego poruszania się po górach. Pokażemy jak radzić sobie w nich o każdej porze dnia i nocy, w różnych warunkach pogodowych, na szlaku jak i bez niego z użyciem kompasu i mapy. Nauczymy Cię prowadzić grupę oraz jak opowiadać jej o tym co zwiedza. Podczas naszego kursu zdobędziesz umiejętności organizowania wyjazdów w góry również te dalsze, wyższe i bardziej egzotyczne niż polskie Beskidy. Przy okazji poznasz ludzi, którzy dużo podróżują i nabierzesz praktycznych umiejętności sprawnego zwiedzania miast i innych, niekoniecznie górzystych zakątków zarówno polskich jak i zagranicznych.


Na kurs zapraszamy:


  • osoby mające ochotę zdobyć lub poszerzyć wiedzę o górach,
  • wszystkich którzy szukają towarzystwa do wędrowania po górach,
  • wszystkich innych zainteresowanych (licealistów, studentów i osoby już pracujące).


Podczas 18 miesięcy szkolenia zapewniamy:


140 godzin szkolenia teoretycznego z zakresu topografii terenu uprawnień, geologii, przyrody, historii regionu i turystyki, architektury, etnografii, metodyki prowadzenia grup, pierwszej pomocy i wielu innych zagadnień z zakresu umiejętności twardych i miękkich.
Kilkadziesiąt dni wyjazdów we wszystkie grupy górskie polskich Beskidów, o każdej porze roku, przy wszystkich warunkach pogodowych. W tym co najmniej trzy wyjazdy autokarowe służące oswojeniu się z pracą przewodnicką „przy mikrofonie” i jako pilot.


Wykładowcy i prowadzący wyjazdy szkoleniowe:


Zajęcia prowadzą Przewodnicy SKPB ze stażem i praktyką oraz znawcy poszczególnych przedmiotów związani z uczelniami wyższymi. Większość z nich aktywnie uprawia zawód przewodnika.


Do zdobycia:


  • Uprawnienia wewnętrzne SKPB i trójkątna blacha przewodnicka.
  • Ukończenie kursu daje możliwość zdawania egzaminu i otrzymania uprawnień państwowych przewodnika beskidzkiego III klasy na obszar Beskidów.
  • W trakcie kursu zdobyć można także uprawnienia Przodownika Górskiego GOT PTTK.


Wymagamy:


  • czasu na kurs przez 18 miesięcy,
  • przynajmniej przeciętnej kondycji fizycznej,
  • chęci działania w grupie i nauki,
  • pozytywnego nastawienia do świata, w którym jest miejsce, by nasza kadra zmotywowała Was do przygody jaką jest nasz Kurs.


Wykłady:


Wykłady będą odbywały się we wtorki i czwartki na Politechniki Łódzkiej, na wydziale BAIŚ w każdy wtorek i czwartek po godzinie 18stej, ew. w soboty w siedzibie naszego Koła (do wspólnego ustalenia między Kierownikiem Kursu a Kursantami). Zajęcia będą prowadzone od 30 maja do końca czerwca 2017, następnie zostaną wznowione we wrześniu 2017 i będą trwać do maja 2018.


Wyjazdy szkoleniowe:


Weekendowe, raz w miesiącu. Kurs obejmuje również 2 dłuższe wycieczki letnie oraz jedną zimową.


Koszty:


Wszyscy instruktorzy należący do SKPB Łódź pracują społecznie, Kurs nie jest imprezą nastawioną na zysk, wpisowe pokrywa jedynie koszty jego organizacji. Kierownik Kursu, instruktorzy i wykładowcy zrzeszeni w SKPB Łódź nie pobierają wynagrodzenia z tytułu pełnionych funkcji.

Wpisowe Kursu wynosi 600 zł od osoby i jest płatne w trzech ratach: 50 zł przy zapisie na Kurs (jeśli kurs nie wystartuje, kwota zostanie w całości zwrócona), 350 złotych (płatna do 30 czerwca 2017), 200 zł (płatna do 30 listopada 2017). Wpisowe nie jest zwracane w przypadku przerwania udziału w Kursie.

Ponadto sami ponosicie koszty wycieczek górskich i imprez fakultatywnych (przejazdy, wyżywienie, noclegi, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów).


Kim jesteśmy:


SKPB to nie tylko kurs. Nasze Koło od przeszło 35 lat służy kadrą przewodnicką środowisku akademickiemu Łodzi. Jest miejscem spotkań towarzyskich, nawiązywania przyjaźni, które czasem owocują małżeństwami. To dla naszych członków sposób życia.
Dlatego zapraszamy uczestników Kursu do współtworzenia wszystkich wydarzeń w życiu Koła: współorganizujemy Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA, naszą autorską imprezą są „Śpiewanki” na bazie namiotowej w Muszynie – Złockiem. Wspólnymi siłami prowadzimy od wielu lat bazy namiotowe w Jaworkach i Muszynie – Złockiem – pomoc przy ich prowadzeniu i zdobywana tam praktyka także są częścią Kursu.
Po powrocie do Łodzi regularnie organizujemy slajdowiska podróżnicze w siedzibie Koła, od blisko dziesięciu lat wyciągamy także wszystkich zapaleńców długich wędrówek na 100 km przechadzkę w ramach Rajdu Długodystansowego „Setka po łódzku” (marsz na 100 km w 24 godziny).


Coś nie jest jasne?

paula_karbownik
Dodatkowych informacji udziela szef kursu – Paula Karbownik:
(mailowo: kurs@skpb.lodz.pl+48 692 44 06 06)
Harmonogram spotkań informacyjnych tutaj.


>>PROGRAM SZKOLENIA<<

>>REGULAMIN KURSU<<