SKPB Łódź Kurs przewodnicki Edycja 2018/2019 Kurs Przewodników Beskidzkich 2018/2019
Kurs Przewodników Beskidzkich 2018/2019
Autor: Amelia Szafrańska    Utworzone: 26.06.2019

kurs1718


Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi zaprasza
na Kurs Przewodników Beskidzkich


Jeśli ciągnie Cię w góry, marzysz o przygodzie, która oprócz wrażeń przyniesie umiejętności przydatne do końca życia to świetnie trafiłeś. Kurs jest okazją do zyskania nowej pasji. Jeśli to będzie strzał w dziesiątkę, po niespełna dwóch latach może zaowocuje zdobyciem nowego zawodu.


Za przyjaźnie do końca życia lub małżeństwa, które są częstym efektem ubocznym naszych kursów nie ponosimy odpowiedzialności!


STARTUJEMY JUŻ W MAJU 2018!
NIE ZWLEKAJ Z ZAPISAMI BO BEZ CIEBIE KURS MOŻE NIE WYSTARTOWAĆ.


blacha panstwowablacha skpbblacha got

Czym jest kurs?


Przede wszystkim przygodą i możliwością poznania ludzi, których ciągnie w góry tak jak Ciebie! Poza tym, to okazja aby dowiedzieć się o nich czegoś więcej i zdobyć szereg przydatnych umiejętności, które mogą zaowocować uprawnieniami zawodowymi.

W trakcie kursu nauczymy Cię bezpiecznego poruszania się po górach. Pokażemy jak radzić sobie w nich o każdej porze dnia i nocy, w różnych warunkach pogodowych, na szlaku jak i bez niego z użyciem kompasu i mapy. Nauczymy Cię prowadzić grupę oraz jak opowiadać jej o tym co zwiedza. Podczas naszego kursu zdobędziesz umiejętności organizowania wyjazdów w góry również te dalsze, wyższe i bardziej egzotyczne niż polskie Beskidy. Przy okazji poznasz ludzi, którzy dużo podróżują i nabierzesz praktycznych umiejętności sprawnego zwiedzania miast i innych, niekoniecznie górzystych zakątków zarówno polskich jak i zagranicznych.


Na kurs zapraszamy:


  • osoby mające ochotę zdobyć lub poszerzyć wiedzę o górach,
  • wszystkich którzy szukają towarzystwa do wędrowania po górach,
  • wszystkich innych zainteresowanych (licealistów, studentów i osoby już pracujące).


Podczas 18 miesięcy szkolenia zapewniamy:


140 godzin szkolenia teoretycznego z zakresu topografii terenu uprawnień, geologii, przyrody, historii regionu i turystyki, architektury, etnografii, metodyki prowadzenia grup, pierwszej pomocy i wielu innych zagadnień z zakresu umiejętności twardych i miękkich.
Kilkadziesiąt dni wyjazdów we wszystkie grupy górskie polskich Beskidów, o każdej porze roku, przy wszystkich warunkach pogodowych. W tym co najmniej trzy wyjazdy autokarowe służące oswojeniu się z pracą przewodnicką „przy mikrofonie” i jako pilot.


Wykładowcy i prowadzący wyjazdy szkoleniowe:


Zajęcia prowadzą Przewodnicy SKPB ze stażem i praktyką oraz znawcy poszczególnych przedmiotów związani z uczelniami wyższymi. Większość z nich aktywnie uprawia zawód przewodnika.


Do zdobycia:


  • Uprawnienia wewnętrzne SKPB i trójkątna blacha przewodnicka.
  • Ukończenie kursu daje możliwość zdawania egzaminu i otrzymania uprawnień państwowych przewodnika beskidzkiego III klasy na obszar Beskidów.
  • W trakcie kursu zdobyć można także uprawnienia Przodownika Górskiego GOT PTTK.


Wymagamy:


  • czasu na kurs przez 18 miesięcy,
  • przynajmniej przeciętnej kondycji fizycznej,
  • chęci działania w grupie i nauki,
  • pozytywnego nastawienia do świata, w którym jest miejsce, by nasza kadra zmotywowała Was do przygody jaką jest nasz Kurs.


Wykłady:


Wykłady będą odbywały się we wtorki i czwartki na Politechniki Łódzkiej, na wydziale BAIŚ w każdy wtorek i czwartek po godzinie 18:00, ew. w soboty w siedzibie naszego Koła (do wspólnego ustalenia między Kierownictwem Kursu a Kursantami). Zajęcia będą prowadzone od połowy maja do końca czerwca 2018, następnie zostaną wznowione we wrześniu 2018 i będą trwać do maja 2019.


Wyjazdy szkoleniowe:


Weekendowe, raz w miesiącu. Kurs obejmuje również 2 dłuższe wycieczki letnie oraz jedną zimową.


Koszty:


Wszyscy instruktorzy należący do SKPB Łódź pracują społecznie, Kurs nie jest imprezą nastawioną na zysk, wpisowe pokrywa jedynie koszty jego organizacji. Kierownik Kursu, instruktorzy i wykładowcy zrzeszeni w SKPB Łódź nie pobierają wynagrodzenia z tytułu pełnionych funkcji.

Wpisowe Kursu wynosi 650 zł od osoby i jest płatne w trzech ratach: 50 zł przy zapisie na Kurs (jeśli kurs nie wystartuje, kwota zostanie w całości zwrócona), 350 złotych (rata płatna do 14 czerwca 2018), 250 zł (rata płatna do 30 listopada 2018). Studenci mogą liczyć na rabat wysokości 50 zł przy wpłacie drugiej raty. Wpisowe nie jest zwracane w przypadku przerwania udziału w Kursie.

Ponadto sami ponosicie koszty wycieczek górskich i imprez fakultatywnych (przejazdy, wyżywienie, noclegi, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów).


Kim jesteśmy:


SKPB to nie tylko kurs. Nasze Koło od przeszło 35 lat służy kadrą przewodnicką środowisku akademickiemu Łodzi. Jest miejscem spotkań towarzyskich, nawiązywania przyjaźni, które czasem owocują małżeństwami. To dla naszych członków sposób życia.
Dlatego zapraszamy uczestników Kursu do współtworzenia wszystkich wydarzeń w życiu Koła: współorganizujemy Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA, naszą autorską imprezą są „Śpiewanki” na bazie namiotowej w Muszynie – Złockiem. Wspólnymi siłami prowadzimy od wielu lat bazy namiotowe w Jaworkach i Muszynie – Złockiem – pomoc przy ich prowadzeniu i zdobywana tam praktyka także są częścią Kursu.
Po powrocie do Łodzi regularnie organizujemy slajdowiska podróżnicze w siedzibie Koła, od blisko dziesięciu lat wyciągamy także wszystkich zapaleńców długich wędrówek na 100 km przechadzkę w ramach Rajdu Długodystansowego „Setka po łódzku” (marsz na 100 km w 24 godziny).
Coś nie jest jasne?


W przpadku pytań prosimy o kontakt z Kierownictwem Kursu

mail: kurs@skpb.lodz.plkasia_santy                       amelia_szafranska                      pawel_schmidt  

Kasia Santy (tel. 608 123 471)       Amelia Szafrańska (tel. 662 069 343)       Paweł Shmidt (tel. 698 904 096)
Harmonogram spotkań informacyjnych tutaj.


>>PROGRAM SZKOLENIA<<

>>REGULAMIN KURSU<<