SKPB Łódź Śpiewanki Tematyczny Konkurs Muzyczny - Śpiewanki 2001
Tematyczny Konkurs Muzyczny - Śpiewanki 2001
Autor: Szymon Gradka    Utworzone: 07.08.2020

nadruk z 01 Uff! Udało się! Mamy już za sobą 1 TKM. Jak było? Zobaczcie sami. Przygotowania na bazie namiotowej Złockie rozpoczęły się już w poniedziałek (6.08) rano. Przez cały tydzień zbijaliśmy podesty, rąbaliśmy drewno, budowaliśmy scenę, widownię i inne niezbędne urządzenia. W czwartkowy wieczór odbyły się "próby mikrofonowe" - próba sprawności świeczek, gitar, akustyki obiektu i wytrzymałości naszej sceny (wiernej imitacji przedziału kolejowego). Oczywiście próby wypadły pomyślnie i już spokojni o sprawy techniczne oczekiwaliśmy przybycia publiczności i wykonawców. Zapraszamy do przejrzenia fotorelacji, która jest dostępna tutaj.

Planowane rozpoczęcie przesunęło się jednak z godz. 21 na 22 (jak każde wielkie wydarzenie i nasze miało obsuwę!). Do konkursu przystąpiło dwóch wykonawców, których oceniało Jury w nieco okrojonym składzie (problemy z dojazdem). Ulewny deszcz mocno zakłócał występy ale na szczęście i wykonawcy i publiczność nie pozwolili odebrać sobie dobrej zabawy. Tego wieczoru wystąpił także Karol Płudowski oraz nasz zespół reprezentacyjny. Duże wrażenie na publiczności zrobiły także gawędy góralskie Szymona Rybińskiego. Dodatkową niespodzianką było pojawienie się na bazie ok. godz. 24 grupy przemoczonych (acz szczęśliwych) turystów pod dowództwem Piotra "Słonia II" Trzeciaka, którzy po krótkim odpoczynku zasiedli na scenie i wspólnie z innymi gitarzystami grali, grali, grali.... Występy zakończyły się ok. godz. 5. Tak minął dzień pierwszy.

Dzień drugi (sobota) był o wiele pogodniejszy. Widocznie piątkowym graniem udało się przegonić deszcz. Pierwszym ważnym punktem dnia był ciepły posiłek dla wszystkich. Starym zwyczajem SKPB jedzono ze wspólnej "miski". Sobotni koncert rozpoczął się planowo (o 21) piosenką grupy Nijak "Drogą stalową" zagraną przez Marka Górskiego. Z powodu zagłuszającego piątkowego deszczu powtórzyliśmy występy dwóch wykonawców konkursowych. Poza konkursem wystąpił także Maciek z Krakowa oraz Michał Własenko i Wojtek Goliński. Występy gwiazd otworzyły Wyspy Dobrej Nadziei. Kolejnym wykonawcą był Jan Błyszczak "Mufka" oraz Karol Płudowski i Marek Górski. Ogłoszono także werdykt Wysokiego Jury, który brzmiał następująco:

Jury w składzie:

  • Karol Płudowski - przewodniczący
  • Aleksandra Dymkowska
  • Marek Górski
  • Maciek Mamulski

postanowiło wyróżnić Mariusza Lipartowskiego oraz przyznać nagrodę specjalną dla Henryka Jerzego Krawca za piosenkę o pociągach. Ponadto Jury pragnie podziękować publiczności za serdeczność i spontaniczność oraz wyraża uznanie dla organizatorów za stworzenie nowej imprezy o charakterze turystycznym. Jury pozdrawia Jana Błyszczaka Mufkę. Muszyna 11.08.2001".

Po występie gwiazd scena była dostępna dla wszystkich. Zabawa przy muzyce trwała tym razem do godz. 4.

Podsumowując - bawiliśmy się znakomicie, co znaczy, że nasz wysiłek nie poszedł na marne.

Jeszcze raz dziękujemy naszym patronom, bez których tej imprezy by nie było czyli: Politechnice Łódzkiej, Akademickiemu Ośrodkowi Kultury w Łodzi i Komisji Akademickiej ZG PTTK oraz naszym przyjaciołom ze Studenckiego Klubu Turystycznego "PŁazik" i Studenckiego Radia "Żak" za wszelkie wskazówki dotyczące organizacji tej imprezy.

Mamy już przygotowany temat przewodni na przyszły rok - "bary". Szukać długo nie trzeba - "Bar w Beskidzie", "Barman", "Bar na stawach" - takich piosenek jest wiele. Rozglądajcie się za nimi już dziś i przyjedźcie z nimi do nas za rok.

Zapraszamy do przejrzenia fotorelacji, która jest dostępna tutaj.

 

 

Zapraszamy - przewodnicy SKPB ŁÓDŹ.