SKPB Łódź Śpiewanki Tematyczny Konkurs Muzyczny - Śpiewanki 2003
Tematyczny Konkurs Muzyczny - Śpiewanki 2003
Autor: Szymon Gradka    Utworzone: 07.08.2020

nadruk z 03 Odbyły się już po raz trzeci i nawet sam ich pomysłodawca – Bartłomiej Zgorzelski, nie przypuszczał, że w tym roku będzie tak rewelacyjnie, jak nigdy do tej pory.Impreza rozpoczęła się w piątek 8 sierpnia, tradycyjnie już na bazie SKPB, w Muszynie - Złockiem. Tegoroczny temat przewodni to szeroko pojęta „LALA”. Zapraszamy do przejrzenia fotorelacji, która jest dostępna tutaj.

Wykonawców konkursowych było wielu, lecz warto przede wszystkim wspomnieć o „Stykach” z Warszawy, którzy zdobyli pierwszą nagrodę w konkursie tematycznym piosenką pt.„O ELALALA” oraz o Ewie Szymczewskiej (Cukrze) ze Studenckiego Radia ŻAK, która zdobyła główną nagrodę Śpiewanek, czyli możliwość występu w O.P.P.T. „Yapa „ ’04, piosenką pt. „Brzoza Srebrzysta”.

Jury w składzie Ola Dymkowska, Maciek Mamulski i Marek Górski, doceniło również ww. Bartłomieja, za stworzenie nowej kategorii instrumentu muzycznego - pianina turystycznego. (Organizatorzy składają szczere podziękowania władzom PŁ za jego wypożyczenie.)

Na scenie wystąpili różni artyści m.in. Zgórmysyny z córką (laureaci tegorocznej Yapy), Wojtek Szamański z zespołu „Dom o zielonych progach” (laureaci Yapy ’02), Adam Tkaczyk z zespołu „Wyspy dobrej nadziei” (laureaci Yapy ’01), Grzegorz Śmiałowski (Bez Zobowiązań), Marek Górski, Wojciech Goliński, Emila Cieślakowska i wiele innych gwiazd.

Atmosfera na widowni była równie gorąca jak na scenie, a liczna publiczność bawiła się przez dwa dni, a właściwie dwie doby, bez przerwy. Oczywiście wszystko odbyło się przy niesamowicie brzmiącym w środku gór, akompaniamencie pianina turystycznego. Pogoda na szczęście dopisała i mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie równie, a może nawet jeszcze bardziej ciekawie niż w tym.