SKPB Łódź Śpiewanki Tematyczny Konkurs Muzyczny - Śpiewanki 2004
Tematyczny Konkurs Muzyczny - Śpiewanki 2004
Autor: Szymon Gradka    Utworzone: 07.08.2020

nadruk z 04 W dniach 6-7 sierpnia 2004 roku na bazie studenckiej Muszyna – Złockie, odbył się czwarty Tematyczny Konkurs Muzyczny „Śpiewanki `04”, pod kierownictwem Bartłomieja Zgorzelskiego, przewodnika naszego Łódzkiego Koła.

Tegorocznym tematem przewodnim była „Droga”. Każdy ktokolwiek miał wolę i chęć zaprezentowania piosenki zawierającej temat przewodni, mógł wystąpić w piątkowym konkursie. Zapraszamy do przejrzenia fotorelacji, która jest dostępna tutaj.

Tegoroczne Jury składające się z Dyrektora OSPPT „Yapa” Maćka Mamulskiego i Marka Górskiego, postanowiło przyznać pięć równoległych pierwszych nagród, występującym zespołom, czyli:

  1. DD9
  2. Leszek Leszmański
  3. Ewa Szymczewska z zespołem
  4. Zgórmysyny z Córką
  5. Apolinary Polak

Do udziału w 30 OSPPT Yapa 2005 Jury zaprosiło zespół DD9.

Na śpiewankowej scenie wystąpili także tacy artyści jak:

  • „Wyspy Dobrej Nadziei”
  • „Dom o Zielonych Progach”
  • Pelton,
  • Sylwester Szweda,
  • Aleksander Grotowski

Tradycją staje się akompaniament turystycznego pianina, którego niepowtarzalny dźwięk niósł się i w tym roku po sąsiadujących z bazą, górach. W tym roku mieliśmy także okazję do wsłuchiwania się w muzykę skrzypcową, która nadawała niepowtarzalny klimat każdej śpiewanej przez artystów oraz niezawodną publiczność, piosence.

Przez dwa dni można było zrelaksować się i odpocząć w klimacie muzyki, którą każdy z nas lubi, słucha i śpiewa. Tegoroczne śpiewanki odwiedziło ponad dwieście osób, i to właśnie dla nich została zbudowana dwa razy większa, niż w zeszłym roku widownia.

Jak zwykle w sobotę, każdy mógł dostać ciepły posiłek.

Klimat tegorocznych Śpiewanek był łagodny. To właśnie słowo najlepiej chyba odzwierciedla to, co zostało tam wyśpiewane. Zapraszamy za rok!

 

 

Ania Miecznikowska