SKPB Łódź Muzyka w SKPB YAPA 36 Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej Yapa
36 Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej Yapa
Autor: Szymon Gradka    Utworzone: 07.08.2020

36 OSPPT YAPA    I oto przed nami kolejna Yapa, i oto czekają na nas nowe wrażenia. A tych na pewno nie zabraknie, bo tegoroczny Przegląd, który odbędzie się w dniach 11–13 marca, będzie przebiegał pod hasłem premier i jubileuszy. Trzy premiery i łącznie 75 lat jubileuszowych – atrakcji na scenie nie zabraknie. Znów czekają nas trzy dni i cztery koncerty pełne wrażeń.

W tym roku bawić się będziemy przy muzyce takich wykonawców jak: Na Bani, Czerwony Tulipan, Cisza Jak Ta, Dom o Zielonych Progach, Bez Jacka ze Słodkim Całusem od Buby, EKT Gdynia czy Kuśka Brothers. Nie zabraknie również ubiegłorocznych laureatów – Chwili Nieuwagi i Qusza. Oczywiście to nie wszystko, co będzie można oglądać i słuchać na tegorocznej Yapie, szczegóły na temat programu, premier i jubileuszy warto śledzić na www.yapa.art.pl.


Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że yapowa publiczność jest jedyna w swoim rodzaju. Nigdzie indziej na koncertach nie usłyszycie syreny strażackiej, gwizdków czy budzików jako aplauzu. W ostatnich latach standardem staje się wywoływanie zespołów na bis poprzez śpiewanie ich piosenek.


Yapa gromadzi publiczność w różnym wieku, wykonawców i wolontariuszy, aby wspólnie posłuchać piosenki turystycznej, ale także pośpiewać. Od początku organizatorami Yapy są studenci skupieni w Studenckim Klubie Turystycznym Płazik oraz Studenckim Radiu Żak, do których dołączyło także Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi.


Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane 3 marca. Dla widzów spoza Łodzi oraz uczestników konkursu organizatorzy przewidzieli darmowe noclegi w warunkach – a jakże – turystycznych.


Tegoroczna Yapa, jak kilka poprzednich, odbędzie się w sali SWF PŁ przy Al. Politechniki 11. Karnety w cenie 30 zł uprawniające do wejścia na wszystkie cztery koncerty w sprzedaży od 28 lutego


Pragniemy również donieść, że istnieje możliwość wzięcia udziału w konkursie na temat Yapy. Nagrodami są płyty i oczywiście karnety uprawniające do wejścia na koncerty. Więcej szczegółów na temat konkursu znajdziecie tutaj.