SKPB Łódź Muzyka w SKPB YAPA 38 Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA
38 Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA
Autor: Ania Niewiadomska    Utworzone: 07.08.2020

plakat-yapa-2013 Wielkie odliczanie do tegorocznego 38 Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej YAPA 2013 czas rozpocząć!!! Już w najbliższy weekend, w dniach 08-10.03.2013 r. sala gimnastyczna Studium Wychowania Fizycznego Politechniki Łódzkiej stanie się miejscem spotkania ludzi gór, jezior i przestworzy oraz areną muzycznych zmagań pasjonatów piosenki turystycznej z całej Polski.

Stałych bywalców Yapy, miłośników wspólnego śpiewania i właścicieli budzikowych akcesoriów na udział w tegorocznej Yapie z pewnością namawiać nie trzeba. Osoby, które z Yapą nie miały jeszcze nic wspólnego informujemy, że Yapa to impreza jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna i nie dająca się pomylić z niczym innym. Co roku w połowie marca gromadzi na trzy dni w Łodzi ludzi, których łączy zamiłowanie do muzyki i podróży: po górach, połoninach, jeziorach, morzach… Tym, co wyróżnia Yapę na tle innych przeglądów piosenki turystycznej jest publiczność: niesamowicie żywiołowa i entuzjastyczna, zaopatrzona w różnorakie akcesoria (gwizdki, budziki, syreny strażackie itp.) służące do wyrażenia zarówno zadowolenia jak i dezaprobaty dla konferansjerów i występujących zespołów. A wszystko to w atmosferze wspólnej zabawy i ogólnej radości. Od początku Yapa organizowana jest przez studentów. Od samego początku związany był z nią Studencki Klub Turystyczny PŁazik oraz Studenckie Radio Żak PŁ, potem dołączyło również Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi.

Wszelkie informacje na temat wykonawców, karnetów i rozkładu jazdy tegorocznej Yapy można uzyskać na stronie internetowej: www.yapa.art.pl/2013/

Zapraszamy!