SKPB Łódź My w górach Korona Beskidów
Korona Polskich Beskidów
KPB - B. Wyspowy i Pieniny - zdobywamy Mogielicę i Wysoką
Autor: Robert Koralewski Utworzone: 05.07.2012

Informujemy, iz z powodu niewystarczającej liczby chętnych wyjazd, a tym samym zdobycie Wysokiej i Mogielicy zostaje przełożone ponownie na bliżej nieokreślony termin.

W dniach 15-19 sierpnia 2012 zapraszamy na ostatni już wyjazd w ramach projektu „Zdobywamy Koronę Polskich Beskidów z SKPB Łódź”.  Przez ponad dwa lata odwiedziliśmy prawie wszystkie najwyższe szczyty poszczególnych Beskidów. Projekt chcemy zakończyć „podwójnym uderzeniem”, a mianowicie podczas ostatniego z wyjazdów zdobędziemy ostatnie dwa szczyty znajdujące się na liście Korony Beskidów. Pierwszego dnia wejdziemy na najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego – Mogielicę, a ostatniego dnia przywitamy wschodzące słońce na Wysokiej - najwyższej górze Pienin. 

Na wyjazd zapraszamy zarówno tych, którzy zdobywali z nami inne szczyty Korony Beskidów, jak i osoby, które nie miały takiej okazji, ale chciałby zobaczyć wakacyjne Beskidy w pełnej krasie.

 

Więcej… [KPB - B. Wyspowy i Pieniny - zdobywamy Mogielicę i Wysoką]
 
KPB - Bieszczady - zdobywamy Tarnicę
Autor: Amelia Szafrańska Utworzone: 29.02.2012

Miłośników bieszczadzkich połonin, kolekcjonerów Korony Polskich Beskidów i wszystkich, którzy mają ochotę na górską wędrówkę zapraszamy na trzydniowy wyjazd w Bieszczady w dniach 16 - 18 marca 2012 r. Głównym celem wyprawy będzie zdobycie najwyższej góry polskich Bieszczad - Tarnicy 1346 m n.p.m. Jest to również doskonała okazja, by odwiedzić Bieszczady "na przedwiośniu", gdzie poza sezonem brakuje dogodnej komunikacji.

Więcej… [KPB - Bieszczady - zdobywamy Tarnicę]
 
KPB - Pieniny - zdobywamy Wysoką
Autor: Amelia Szafrańska Utworzone: 29.08.2011

Z powodu małego zainteresowania wyjazd został przełożony - Wysoka nadal czeka na zdobywców.

Wrzesień to dla większości czas, w którym powoli trzeba przyzwyczajać się do codziennej pracy a wakacyjna sielanka jest już tylko wspomnieniem. Tylko niektórzy szczęśliwcy mogą jeszcze rozkoszować się letnim lenistwem. Aby przejście w zwykłą codzienność nie było zbyt gwałtowne proponujemy Wam trzydniową wycieczkę w jedno z najpiękniejszych miejsc w polskich górach. Choć jest to kolejny wyjazd z cyklu "Korona Polskich Beskidów" to do udziału w nim zapraszamy również wszystkich chętnych, którzy chcieliby pożegnać lato w górskiej scenerii w miłym towarzystwie  :)

Więcej… [KPB - Pieniny - zdobywamy Wysoką]
 
KPB - Beskid Żywiecki - zdobywamy Babią Górę
Autor: Amelia Szafrańska Utworzone: 23.07.2011

Zapraszamy na trzydniową wyprawę na Babią Górę w dniach 13-15 sierpnia 2011 roku. Najwyższa góra Polskich Beskidów i zarazem całej "Korony" czeka na Was. Wyruszamy już 12 sierpnia (piątek) o 22:00 z Dworca Łódź Fabryczna, powrót planowany jest na niedzielny wieczór 15 sierpnia około 21:00. W obie strony podróżować będziemy wynajętym busem.

 

Więcej… [KPB - Beskid Żywiecki - zdobywamy Babią Górę]
 
KPB - Gorce - zdobywamy Turbacz
Autor: Amelia Szafrańska Utworzone: 07.02.2011

 Zapraszamy do udziału w kolejnym wyjeździe w ramach zdobywania Korony Beskidów.

Najbliższy wyjazd odbędzie się już 12-13 lutego b.r., tym razem zdobędziemy Turbacz 1310 m n.p.m. - najwyższy szczyt Gorców. Punktem startowym wędrówki będzie przełęcz Snozka na styku Gorców i Pienin, słynąca z tzw. organów Hasiora i pięknej panoramy na Tatry, a końcowym Nowy Targ.

Więcej… [KPB - Gorce - zdobywamy Turbacz]
 
KPB - Beskid Makowski - zdobywamy Lubomir
Autor: Amelia Szafrańska Utworzone: 18.12.2010

  Już pora zaplanować wolny czas, by z nowym rokiem wyruszyć na szlak.

Wędrowców, którzy pragną sięgnąć po Koronę Polskich Beskidów, jak również wszystkich miłośników zimowych wędrówek  zapraszamy na piąty wyjazd w ramach projektu, którego celem jest zdobycie najwyższych szczytów polskich Beskidów. Tym razem w dniach 15 -16 stycznia 2011r. przypuścimy szturm na Lubomir 904 m n.p.m. – najwyższą górę Beskidu Makowskiego. Dodatkową atrakcją wyjazdu będzie obserwacja nieba i prelekcja w obserwatorium na Lubomirze – bonus jakich mało – nie przegapcie tej okazji.

Więcej… [KPB - Beskid Makowski - zdobywamy Lubomir]
 
KPB - Beskid Śląski – Zdobywamy Skrzyczne
Autor: Szymon Gradka Utworzone: 09.05.2010

Zapraszamy do udziału w kolejnym – czwartym już – wyjeździe w ramach zdobywania Korony Beskidów.


Najbliższy wyjazd odbędzie się w weekend 22 – 23 maja b.r., a zdobywanym szczytem będzie Skrzyczne 1257 m n.p.m., najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego. Tym razem ze szczytem będącym mekką polskiego narciarstwa przyjdzie nam zmierzyć się w późno wiosennych warunkach. Wyjazd poprowadzi Jarosław Bernacki „Gonzo” (57).

Więcej… [KPB - Beskid Śląski – Zdobywamy Skrzyczne]
 
KPB - Beskid Niski – Zdobywamy Lackową
Autor: Szymon Gradka Utworzone: 15.02.2010

Zapraszamy do udziału w kolejnym – trzecim już – wyjeździe w ramach zdobywania Korony Beskidów.


Najbliższy wyjazd odbędzie się w weekend 20 – 21 lutego b.r. a zdobywanym szczytem będzie Lackowa 997 m n.p.m., najwyższy szczyt Beskidu Niskiego. Niech nikogo nie zwiedzie stosunkowo niewielka wysokość tej góry. Słynie ona wszak w Beskidach, z jednego z najbardziej stromych podejść, z którym przyjdzie nam podczas tej wędrówki się zmierzyć.

Więcej… [KPB - Beskid Niski – Zdobywamy Lackową]
 
KPB - Beskid Sądecki – relacja ze zdobywania Radziejowej
Autor: Maciej Klimczak Utworzone: 22.01.2010


Drugi z kolei wyjazd cyklu „Zdobywamy Koronę Polskich Beskidów z SKPB Łódź” przeszedł już do historii. Tym razem postanowiliśmy zmierzyć się z najwyższym szczytem Beskidu Sądeckiego – Radziejową 1262 m.n.p.m. Wyruszyliśmy w piątek 16.01.2010 bezpośrednim pociągiem relacji Gdynia – Krynica. Bez przeszkód i opóźnień w sobotni poranek wypoczęci i wyspani (w pociągu było tyle wolnego miejsca, że każdy mógł spędzić noc w nader komfortowych warunkach) zameldowaliśmy się na stacji w Rytrze. Tu dołączyła się do nas pozostała część ekipy i w 14-osobowym składzie ruszyliśmy zdobywać Beskid Sądecki.

Więcej… [KPB - Beskid Sądecki – relacja ze zdobywania Radziejowej]
 
KPB - Beskid Sądecki – Zdobywamy Radziejową
Autor: Szymon Gradka Utworzone: 04.01.2010

Zapraszamy do udziału w kolejnym wyjeździe w ramach zdobywania Korony Beskidów.


Najbliższy wyjazd odbędzie się już 16-17 stycznia b.r., a zdobywanym szczytem będzie Radziejowa 1262 m n.p.m., najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego. Punktem startowym wędrówki będzie miejscowość Rytro leżąca w dolinie Popradu, a końcowym Piwniczna Zdrój (także nad Popradem).

Więcej… [KPB - Beskid Sądecki – Zdobywamy Radziejową]
 
«PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie»

Strona 1 z 2