SKPB Łódź Korona Beskidów KPB - Bieszczady - zdobywamy Tarnicę
KPB - Bieszczady - zdobywamy Tarnicę
Autor: Amelia Szafrańska    Utworzone: 07.08.2020

Miłośników bieszczadzkich połonin, kolekcjonerów Korony Polskich Beskidów i wszystkich, którzy mają ochotę na górską wędrówkę zapraszamy na trzydniowy wyjazd w Bieszczady w dniach 16 - 18 marca 2012 r. Głównym celem wyprawy będzie zdobycie najwyższej góry polskich Bieszczad - Tarnicy 1346 m n.p.m. Jest to również doskonała okazja, by odwiedzić Bieszczady "na przedwiośniu", gdzie poza sezonem brakuje dogodnej komunikacji.

Wyruszamy 15 marca, zbiórka o godz. 20:45 przed Łódzkim Domem Kultury (ul. Traugutta 18), powrót 18 marca około godz. 23:00. W obie strony podróżować będziemy wynajętym busem, stąd prosimy o nie odkładanie zapisów na ostatnią chwilę, liczba miejsc jest ograniczona! Bazę noclegową będziemy mieli w przytulnej bacówce PTTK "Pod Rawkami". Za dodatkową opłatą 10 zł, będzie można skorzystać z pościeli oferowanej w schronisku.

 
Program:

- 15 marca (czwartek), godz. 21:00 - wyjazd z Łodzi

- 16 marca (piątek), około godz. 06:00 dojazd w Bieszczady, dojście do schroniska, wspólne zjedzenie śniadania, a następnie wędrówka na Małą i Wielką Rawkę. Wieczorem ognisko, kiełbaski, gitary i śpiew.

- 17 marca (sobota) - zdobywanie Tarnicy rozpoczniemy z Wołosatego, w zależności od warunków pogodowych w drodze powrotnej zejdziemy do Ustrzyk Górnych lub ponownie do Wołosatego. Do dyspozycji będziemy mieli wynajęty autokar, który podwiezie i zabierze nas z trasy. Wieczorem slajdowisko pt. "Podróż za jeden uśmiech" - Ladakh & Zanskar 2011, które poprowadzi Bartosz "Malina" Malinowski (122)

- 18 marca (niedziela) - na pożegnanie z Bieszczadami odwiedzimy Połoninę Caryńską, wyjazd do Łodzi około godz. 15:00


W Bieszczadach nadal jest bardzo dużo śniegu i nie prędko stopnieje, także wędrówki zapowiadają się iście zimowe. Pogoda bywa zmienna stąd i program wyjazdu może ulec zmianie. Wędrować będziemy "na lekko", w ciągu dnia wszystkich uczestników wyjazdu obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów procentowych, za to wieczorami planujemy dobrą zabawę w dobrym towarzystwie :)

 

Koszty i zapisy:

Koszt wyjazdu waha się w granicach 180 zł (ściśle uzależniony jest od ilości zgłoszeń) i obejmuje przejazd autokarem w obie strony oraz przewozy grupy na miejscu, dwa noclegi w schronisku PTTK (zniżki dla osób posiadających ważne legitymacje PTTK - nie zapomnijcie ich zabrać!), opiekę przewodnicką oraz ubezpieczenie. Zapisy przyjmujemy do 12 marca 2012 r. (przy zapisie konieczne jest wpłacenie wpisowego wysokości 100 zł, informacje do przelewu zostaną podane drogą mailową)

 

Zapisy na rajd przyjmują i wszelkich informacji udzielają:

 

amelia_szafranska

 

 

Amelia Szafrańska, tel. 662069343

 

 

 

ania_niewiadomska

 

 

Ania Niewiadomska, tel. 600705597

 

 

 

 

mail do kontaktu: koronapolskichbeskidow@gmail.com

Zapisy przyjmujemy również w siedzibie naszego koła ul. Lipowa 48, w każdą środę w godz. 18:00 - 20:00

 

Wyżywienie:

Na wyjazd prosimy zabrać zapas suchego prowiantu (pieczywo, wędliny, sery, warzywa na kanapki, zupki instant, herbata, cukier itp.) i wodę, nie przewidujemy wspólnego gotowania ciepłych posiłków, natomiast będzie można zakupić je za niewysoką cenę w bufecie schroniska. W razie potrzeby pierwszego dnia będzie możliwość uzupełnienia zapasów żywności. Śniadania będziemy przygotowywali i konsumowali wspólnie, natomiast "na drogę" każdy z rajdowiczów zobowiązany będzie przygotować dla siebie całodzienny prowiant.

 

Co zabrać:

 - koniecznie ciepłe ubrania (grubszy polar lub sweter, czapkę i rękawiczki, dodatkowe skarpety), odzież na zmianę, gdyż śnieg potrafi zmoczyć ubrania równie mocno jak deszcz, kurtkę przeciwdeszczową, stuptuty. Najlepiej przygotować sobie ubrania tak, byście mogli ubrać się na cebulkę.

- śpiwór (ewentualnie karimatę), latarkę (najlepiej czołówkę), kijki trekkingowe, mogą przydać się również okulary przeciwsłoneczne, przybory toaletowe (w razie potrzeby ;)

- plecak ze stelażem i wygodne buty treningowe to wiadomy element wyposażenia wędrowca :)

- nie zapomnijcie o termosie z gorącą herbatą, dokumencie tożsamości i legitymacji PTTK

 

 

Bieszczady czekają na Ciebie, przyłącz się do nas :)

Serdecznie zapraszamy

Amelia (128) i Ania (138)