SKPB Łódź My w górach Szkolenia Wyjazd narciarsko-szkoleniowy do Zawoi
Wyjazd narciarsko-szkoleniowy do Zawoi
Autor: Amelia Szafrańska    Utworzone: 07.08.2020

p3160129_akdrozd Niestety, z powodu zbyt małej liczby chętnych wyjazd nie odbył się.

Tym razem zapraszamy Was w góry, ale nietypowo bo na narty, zamiast na górską wędrówkę. Proponujemy Wam wyjazd, którego głównym założeniem jest nauka jazdy na nartach. Wyjazd skierowany jest przede wszystkim do osób, które nigdy nie próbowały swoich sił w tym sporcie, ale również dla tych, którzy na nartach dziarsko śmigają. Wyjazd odbędzie się w dniach 1-3 marca 2013 r., a nasza baza szkoleniowo noclegowa ulokowana będzie w Zawoi.

 

 

 

Koordynatorami wyjazdu są:

amelia_szafranska           bartosz_malinowski  

  Amelia Szafrańska (128)                Bartosz "Malina" Malinowski (122) 

  tel.662069343
  mail: rajd@skpb.lodz.pl

 

img_8331_akdrozd Osoby, które zapiszą się na wyjazd będą podzielone na dwie grupy. Grupa I - szkoleniowa - dla osób, które zamierzają skorzystać z nauki jazdy na nartach i grupa II - doświadczona - dla osób, które potrafią już jeździć. Każda z grup będzie miała swojego opiekuna. Nauka jazdy na nartach będzie dotyczyła nart zjazdowych. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonego instruktora narciarstwa na wyciągu w Zawoi Czatoży. Szkolenie będzie przeprowadzane podczas dwóch spotkań (piątek i sobota po około cztery godziny dziennie). Pozostały czas przeznaczony będzie na indywidualne szlifowanie jazdy na nartach lub spacery po okolicy z przewodnikiem SKPB Łódź. Osoby, które jeżdżą na nartach czas będą spędzały wedle własnego uznania i narciarskiego doświadczenia - na stokach Mosornego Gronia w Zawoi Policzne lub na wyciągach ulokowanych w Zawoi Czatoża ("Wojtek", "Baca", "Kolisty Groń"). Dodatkowo dla grupy doświadczonych narciarzy w sobotę od rana planowana jest wycieczka skiturowa na Babią Górę (jeśli pogoda pozwoli) lub w inny zakątek Beskidu Żywieckiego. Niedziela będzie dniem przeznaczonym na indywidualne zjazdy na nartach lub spacer po okolicy z przewodnikiem. Dodatkowo na sobotę wieczór planujemy wspólne ognisko o ile warunki zimowe na to pozwolą i jeśli zbierze się grupa chętnych osób :)

UWAGA!!!

img_6810_aniewiadomska Uczestnicy wyjazdu mają obowiązek sami zadbać o sprzęt narciarski, zabierając własny z domu lub wypożyczając go na miejscu w Zawoi. Więcej informacji na temat wyciągów w Zawoi (ulokowanie, specyfikacja) i cennik wypożyczenia sprzętu zimowego znajdziecie na stronie http://www.zawoja-ski.pl/

 

W pobliżu miejsca noclegu dostępne jest również lodowisko czynne w godz. 10:00 - 21:00. Polecamy zabrać własne łyżwy jeśli posiadacie.
http://www.zawoja.pl/turystyka/lodowisko

 


Noclegi i wyżywienie:

img_0358_mwisniewski Ulokowany będzie w dawnym pensjonacie w niedalekiej odległości od wyciągów w Zawoi Czatoży (ok. 20 min. drogi pieszo). Ośrodek posiada jadalnię i zaplecze "integracyjne" ze stołem bilardowym, pingpongowym, piłkarzykami itp. Pokoje z reguły 4-6 osobowe, wyposażone są w łóżka oraz pościel, ale warto zabrać ze sobą śpiwór. Na miejscu dostępne są prysznice z ciepłą wodą i toalety, kuchnia z podstawowym wyposażeniem: naczynia, sztućce, kubki itp. Polecamy jednak zabrać kubki i sztućce. Śniadania będziemy spożywali wspólnie, natomiast pozostałe posiłki do uzgodnienia (ciepła glumza na miejscu w ośrodku lub zamówione dania w barze w okolicy wyciągu). Posiłki spożywane wspólnie będą składkowe. W pobliżu miejsca noclegu dostępny jest sklep spożywczy czynny do późnych godzin wieczornych.

 

Wyjazd:

W nocy 1 marca (piątek) o godz. 01:00. Zbiórka o godz. 00:30 na placu przed Łódzkim Domem Kultury (ul. Traugutta 18). W obie strony jedziemy autokarem stąd liczba miejsc (zarówno w autokarze jak i na miejscu noclegu) ograniczona. Do Zawoi dojedziemy około godz. 06:00, natomiast szkolenie na stoku rozpocznie się o 10:00. Będzie więc wystarczająco dużo czasu na zakwaterowanie, śniadanie, przygotowanie do szkolenia, a nawet mała drzemkę.

 

p3160043_akdrozd Zapisy:
mailowo na adres rajd@skpb.lodz.pl
Przy zapisach należy podać dane do ubezpieczenia (PESEL, adres zameldowania) i telefon do bezpośredniego kontaktu. Należy również zaznaczyć, do której grupy zapisuje się dana osoba i czy sprzęt narciarski zabierze z Łodzi, czy też wypożyczy na miejscy w Zawoi. W  maliu zwrtonym potwierdzającym przyjęcie zapisu zostanie podany nr konta do wpłaty zaliczki. Zapisy przyjmujemy do 27 lutego lub do wyczerpania wolnych miejsc.

 

Koszty:

dsc__197_a-k-drozd Grupa I szkoleniowa - 260 zł
Grupa II doświadczona - 160 zł
Koszty obejmują: przejazd w obie strony autokarem, noclegi, ubezpieczenie, opiekę przewodnika + cenę ośmiogodzinnego szkolenia narciarskiego dla grupy I

Uwaga RABATY!!!
Dla osób z opłaconą składką PTTK za 2013 r. rabat 10 zł. Dla osób, które zapiszą się i wpłacą wpisowe wysokości 100 zł do 22 lutego rabat 10 zł. Rabaty mogą sumować się :)


Co należy zabrać:
Tradycyjnie ciepłą odzież dostosowaną do zimowych warunków (nie zapomnijcie o czapce i rękawiczkach :), buty na przebranie, śpiwór, kubek, sztućce, okulary przeciwsłoneczne, krem UV, przybory toaletowe, mały plecak, by zabrać ze sobą rzeczy potrzebne na stoku. Obowiązkowo termos na ciepła herbatę, legitymację PTTK (z aktualnie opłaconą składką) i dowód osobisty. Produkty spożywcze będzie można zakupić na miejscu.

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

 

Fotorelacje z ostatnich szkoleń

DSCF9249 DSCF9015 DSCF8863 DSCF8908 DSCF9067
DSCF8835 DSCF8993 DSCF9008 DSCF9019 lornetki2