SKPB Łódź My w górach Tyr Beskidzki
Tyr Beskidzki - Cergowa 2013
Autor: Amelia Szafrańska    Utworzone: 13.08.2020

tyr_cergowa Czas trochę poTyrać po górskich bezdrożach. Dla osób spragnionych górskiej wyrypy mamy propozycję nie do odrzucenia - TYR BESKIDZKI. To nowy projekt SKPB Łódź obejmujący cykl rajdów skierowanych do osób bardziej obeznanych i doświadczonych w górskich wędrówkach. Głównym założeniem tyrRajdów jest, by się zdrowo w górach zmęczyć :) Na początek przeTyramy Beskid Niski. Na wyjazd zapraszamy w dniach 30 maja - 2 czerwca.

 

Góra Cergowa to niby tylko ponad 700 metrów n.p.m... Ale jadąc drogą krajową nr 9 z Miejsca Piastowego na południe, do granicy państwa, zobaczymy wybitność tej góry w pełnej krasie. Z krajowej dziewiątki Cergowa wygląda jak ogromna płetwa rekina w falach Beskidu Dukielskiego... a więc Tyr CergowyTyrać zaczniemy od Cergowej i na niej też skończymy. Przez trzy dni chaszczowania przekonamy się ile warte są nasze cywilizacyjne przyzwyczajenia. Pod uwagę bierzemy także spanie wyłącznie pod namiotami. Choć inne możliwości także są rozważane.


Plan Tyrania

Dzień Pierwszy

Rozpoczniemy z Dukli od stromego północnego podejścia na górę Cergowa 716 m. n.p.m. Rozgrzewka solidna przed następną piękną górką do zdobycia – Piotrusiem 728 m. n.p.m., wysuniętym bardziej na południe. Jednak ścieżek będzie niewiele więc solidne obuwie i stuptuty są niezbędne. A iść będziemy przez Szczob, Zawadkę Rymanowską, Kamieniec, Wołowy. Po drodze będziemy mieli kilka ciekawych miejsc do zobaczenia. Z Piotrusia pójdziemy dalej na południe przez Ostrą, Czerwony Horb, Krymiankę do Zyndranowej. Tutaj nocleg. Najprawdopodobniej pod namiotami. 

Drugi dzień

Będzie nieco krótszy, lecz również z małą ilością "zwyczajowych" ścieżek. Z Zyndranowej pójdziemy przez Kiczerę Telepkową i Gablacka do Tylawy. Dalej na Wapno, przez Las za Krzemionką do Chyrowej lub Olchowca.

Trzeci dzień

Tego dnia wrócimy przez wszystkie możliwe szczyty na Cergową i zejdziemy do Dukli, gdzie nocleg będziemy mieli w PTSM'ie.

Czwarty dzień

Ostatniego dnia - w niedzielę pojedziemy do Bóbrki, gdzie zwiedzimy ciekawy "czarny skansen" o światowej sławie. I co potem? Wrócimy do Łódki :)

 

wojtek_stopczanski

 

Wojtek Stopczański (139) - organizator i prowadzący

udzieli wszelich informacji związanych z wyjazdem

tel. 606373613

 

 

 

Wyjazd i powrót:

Na miejsce tyrania pojedziemy wynajętym autokarem: wyjazd 29 maja (środa), zbiórka o godz. 22:30 na placu przed Łódzkim Domem Kultury (ul. Traugutta 18). Powrót w to samo miejsce 2 czerwca (niedziela) późnym wieczorem (ok. godz. 22:00).

Ilość miejsc ograniczona pojemnością autokaru – przy zapisach kto pierwszy ten lepszy :)


Zapisy:

  • Osobiście w siedzibie SKPB Łódź przy ul. Lipowej 48 w każdą środę w godz. 18:00 – 20:00 
  • Wsyłając maila na adres rajd@skpb.lodz.pl

Przy zapisach prosimy podać dane do ubezpieczenia (imię i nazwisko, adres zameldowania, PESEL) oraz nr telefonu. Pobieramy również zaliczkę wysokości 70 zł (przy zapisach osobistych płatne w gotówce, przy zapisach mailowych wpłata ustalana jest w mailu potwierdzającym przyjęcie zapisu się na rajd).

Uwaga!!! Wpłacenie wpisowego jest równoznaczne z akceptacją regulaminu rajdu. Bardzo prosimy o zapozannie się z jego treścią -> REGULAMIN RAJDU


Koszty:

Szacowane są na około 140 zł. i pokrywają przejazd autokarem w obie strony, ubezpieczenie i opiekę przewodnicką. Koszty noclegów i wyżywienia uczestnicy będą pokrywali we własnym zakresie. Przy zapisach pobierana jest zaliczka wysokości 70 zł, pozostała kwota zbierana będzie w autokarze (przygotujcie proszę odliczoną kwotę). 

 

Co ze sobą zabrać, jak się przygotować:

Plecak, wygodne buty, śpiwór, karimata, peleryna lub kurtka chroniąca przed deszczem, sandały na przebranie, latarka (czołówka), stuptuty (ochraniacze na spodnie) - to rzeczy niezbędne. Przydadzą się też kubek, łyżka, nóż, przybory toaletowe, ręcznik, suche ubrania na przepranie w razie deszczu i dodatkowe skarpety, kijki trekingowe. Nie zapomnijcie o własnych lekach jakie przyjmujecie na co dzień i o dowodzie osobistym.

O szczegółach ekwipunku i co zabrać ze sobą do jedzenia zostaniecie poinformowani mailowo przed wyjazdem.

 

Zapraszamy... razem poTyramy!!!