SKPB Łódź My w Łodzi Piknik SKPB Łódź 2014 - Piknik SKPB Łódź
2014 - Piknik SKPB Łódź
Autor: Amelia Szafrańska    Utworzone: 07.08.2020

"Uwaga, czas na piknik…, no nareszcie. Piknik! Piknik! Piknik!"
Dnia 31 maja odbędzie się pierwszy w historii Piknik SKPB Łódź, czyli wiosenno-plenerowa impreza integracyjna w okolicach Łodzi. Na piknikowanie zapraszamy naszych rajdowiczów, ich przyjaciół i wszystkich, którzy mają ochotę spotkać się w plenerze, poczuć przedsmak wakacyjnej sielanki (jaką w kolejnym miesiącu będziemy mogli doświadczyć na naszych bazach namiotowych), zażyć trochę ruchu, zrelaksować się i miło spędzić czas na świeżym powietrzu.


W ramach aktywności proponujemy do wyboru TRASĘ PIESZĄ lub ROWEROWĄ, dzięki którym dotrzecie na miejsce pikniku i BIEG NA ORIENTACJĘ dla osób zaznajomionych z "czytaniem" mapy i kompasu.

Program imprezy:
godz. 8:40 zbiórka trasy pieszej, Plac Dąbrowskiego
godz. 10:15 zbiórka trasy rowerowej, Stary Rynek
godz. 14:00 - 15:00 dotarcie obu tras na miejsce Pikniku
godz. 15:30 - 18:00 biesiadowanie, gry i zabawy piknikowe lub udział w Biegu na Orientację
godz. 18:30 piknikowe ognisko
godz. 21:30 - 22:00 powrót do Łodzi


wp_000151 Miejsce Pikniku: Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowego "Górna Mrożyca" (około 3,5 km na północ od centrum Brzezin); wiata Szymaniszki 12

Z Łodzi kierujemy się na Brzeziny, a następnie skręcamy w drogę 704 (na Łyszkowice, dalej do Łowicza). Jadąc 704- ką od Brzezin, na wysokości miejscowości PIEŃKI HENRYKOWSKIE uważnie patrzymy na lewą stronę drogi, zaraz za drogowskazem do tej wsi będzie parking na trawie, nieogrodzony, dość surowy (tam będzie stał autokar). Miejsce to otoczone jest gęstym, młodym lasem, ale ścieżkę można zauważyć. Kierując się nią jeszcze jakieś 80 m. w głąb lasu - dotrzecie na właściwe miejsce pikniku.

Tutaj -> MAPKA google

 

Jak dotrzeć:

 • z trasą pieszą, czyli na własnych nogach,
 • z trasą rowerową, czyli na własnym rowerze
 • na własną rękę, o czym prosimy poinformować w zgłoszeniu (otrzymacie wtedy dokładne wskazówki, gdzie odbędzie się piknik; istnieje możliwość dojazdu samochodem, parking znajduje się 10 min drogi pieszo od miejsca pikniku).

Powrót do Łodzi: wynajętym autokarem (również trasa rowerowa) lub we własnym zakresie.

Wpisowe (zbierane podczas zbiórek):

 • 15 zł - dla osób, które wezmą udział w trasie pieszej lub rowerowej (wykupione ubezpieczenie), ognisku (zapewniamy kiełbaski, chleb i dodatki ;) i skorzystają z powrotu autokarem do Łodzi (również dla uczestników trasy rowerowej),
 • 10 zł - obejmuje jedynie powrót autokarem do Łodzi (pakiet ogniskowy, ubezpieczenie i dojazd na miejsce Pikniku we własnym zakresie),
 • 5 zł - dla osób, które wezmą udział w trasie pieszej lub rowerowej (wykupione ubezpieczenie), ognisku (zapewniamy kiełbaski, chleb i dodatki ;) lecz wrócą we własnym zakresie,
 • 0 zł - dla osób które dojadą, wrócą, ubezpieczą się i zaopatrzą w pakiet ogniskowy we własnym zakresie,

Zapisy na trasę pieszą i rowerową: rajd@skpb.lodz.pl
Przy zapisach należy podać: 

 • imię i nazwisko, PESEL i adres zameldowania niezbędne do ubezpieczenia.
 • w jakiej trasie weźmiesz udział: piesza/rowerowa
 • czy weźmiesz udział w Biegu na Orientację 
 • powrót autokarem czy we własnym zakresie
Prosimy również o zgłoszenia od osób, które chciałyby wystartować jedynie w Biegu na Orientacje (musimy wiedzieć ile map przygotować), lub które dojadą na miejsce Pikniku we własnym zakresie, a chciałyby skrzystać z autokaru w drodze powrotnej.


Opisy tras:

TRASA PIESZA (ok. 16 km)
Poprowadzi: Basia Tenerowicz (141), tel. 602 727 224


Zbiórka: godz. 8:40, Plac Dąbrowskiego przy fontannie.
Przebieg trasy: Pl. Dąbrowskiego - Kolonia Dobieszków - Stare Skarszewy - las Janinowski - Stara Grzmiąca - Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy "Górna Mrożyca" - miejsce pikniku (wiata turystyczna)

 

Jedziemy autobusem 60B do Kolonii Dobieszków. Rajdowy „spacer” rozpocznie się w lesie dobieszkowskim, drogami leśnymi i polnymi dotrzemy do Lasu Janinowskiego, gdzie będziemy mogli na chwilę zatrzymać się i odpocząć. Następnie niespiesznie udaamy się na miejsce Pikniku, na które według planu dotrzemy około godz. 14:30.
Bilet na przejazd do Kol. Dobieszków należy kupić we własnym zakresie (szczegóły w mailu potwierdzającym udział). W drodze powrotnej można skorzystać z wynajętego autokaru bądź o dowolnej porze wrócić na własną rękę komunikacją miejską z Brzezin do Łodzi.


kasia_santy TRASA ROWEROWA (ok. 40 km) - ilość miejsc ograniczona
Poprowadzi: Kasia Santy (145), tel. 608 123 471

Zbiórka: godz. 10:15 na Starym Rynku w Łodzi (istnieje możliwość, aby po uprzednim zgłoszeniu część swoich bagaży przekazać do busa, którym będą odjeżdżać kursanci (odjazd busa godz. 9:00, ŁDK).
Przebieg trasy: Stary Rynek - Stoki - Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich - Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy "Górna Mrożyca" - miejsce pikniku (wiata turystyczna)


Trasa rowerowa poprowadzi przez malownicze zakątki Łodzi,  następnie okolicami Mileszek i leśno-polnymi ścieżkami Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich w pobliżu rezerwatu Parowy Janinowskie. Planowany czas dotarcia na miejsce Pikniku: godz. 14:00. Po drodze przerwy na posiłek (własne kanapki), odpoczynek i zdjęcia . Tempo rekreacyjne, ale trasa jak nazwa Parku Krajobrazowego wskazuje będzie urozmaicona.

Prosimy, aby każdy miał ze sobą awaryjną dętkę (dopasowaną do opon swojego roweru :), oświetlenie, odblaski oraz opcjonalnie kask. Weźcie proszę także sznurek lub taśmę do powiązania rowerów w transporcie powrotnym (rowery będą przewożone w lukach bagażowych).

 

PIKNIK - start po godz. 14:00

Właściwe piknikowanie rozpocznie się, gdy trasy piesza i rowerowa dotrą na miejsce (wiata turystyczna Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego "Górna Mrożyca"). Na pobliskiej polance odpoczniemy po mini-rajdowych zmaganiach pieszo-rowerowych, wyciągniemy koce/karimaty, drugie śniadanie, pogramy w gumę, badmintona, siatkówkę i na gitarze również, czyli ogólnie rzecz ujmując – pointegrujemy się :) Z uwagi na to, że Koło nie dysponuje sprzętem sportowym prosimy o zabranie piłek, rakietek, gier karcianych i innych akcesoriów piknikowych, które umilą i umożliwią nam wspólną zabawę. W ramach Pikniku odbędzie się Bieg na Orientacje, który wystartuje o 15:30.
Impreza otwarta jest zarówno dla uczestników trasy pieszej i rajdowej, jak i osób, które wolą przyjechać własnym transportem czy komunikacją publiczną (każdego uczestnika prosimy, by zgłosił swój udział w pikniku pisząc na rajd@skpb.lodz.pl). Do Piknikowiczów dołączą też kursanci nowej edycji kursu 2014/2015, którzy w godzinach porannych będą szkolili się z topografii.
Około 18:30 - planujemy rozpalić ognisko i zasiąść do wspólnej biesiady (kiełbaski, gitary i śpiew), podczas której ogłosimy wyniki piknikowego Biegu na Orientację oraz wręczymy nagrody.
Około godz. 21:30 – 22:00 planujemy zakończenie imprezy i powrót do Łodzi wynajętym autokarem.

BIEG NA ORIENTACJĘ – start godz. 15:30 z miejsca, gdzie będzie odbywał się Piknik. Czas trwania ok. 2 h.
Warunkiem uczestnictwa w biegu jest umiejętność czytania mapy i posługiwania się kompasem. Chęć udziału w BnO należy zgłosić pisząc na rajd@skpb.lodz.pl (osoby nie zgłoszone nie będą mogły uczestniczyć w BnO). 

Szczegółowe informacje związane z biegiem oraz mapę otrzymacie podczas startu. Koniecznie zabierzcie własne kompasy, długopisy oraz wygodne buty do biegania po lesie. Dla najlepszych przewidziane są nagrody.


             Pomaga nam: 


Uwagi końcowe, ale BARDZO WAŻNE:

 • Każdy uczestnik trasy pieszej/rowerowej obowiązkowo musi zabrać ze sobą: prowiant na drogę, sok/herbatę/wodę, nakrycie głowy (okulary przeciwsłoneczne), krem z filtrem, ciepłe okrycie na wieczór (np. polar), a także opcjonalnie parasolkę, ewentualne ubrania na przebranie, koc/karimatę. Mile widziany będzie sprzęt sportowy (piłka do siatkówki, do nogi, badmington, guma do skakania itp.), karcianki i sprzęt grający np. gitara :)
 • Osoby, które chcą wziąć udział w Biegu na Orientację proszone są o zabranie własnego kompasu, długopisu oraz wygodnych butów do biegania po lesie.
 • Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w imprezie jeśli będą pod opieką osoby dorosłej lub jeśli przyniosą ze sobą zgodę od rodziców (wzór pisma prześlemy w mailu).

 

Czekamy na Wasze zgłoszenia!