SKPB Łódź My w Łodzi Piknik SKPB Łódź 2015 - II Piknik SKPB Łódź
2015 - II Piknik SKPB Łódź
Autor: Amelia Szafrańska    Utworzone: 13.08.2020

 

UWAGA, ZAPISY DO 27.05!!!
W ostatnią sobotę maja, tj. 30.05.2015 ruszamy na II Piknik SKPB Łódź. Na spotkaniu w plenerze będzie można nacieszyć się wiosną, poczuć przedsmak wakacyjnej sielanki (rodem z naszych baz namiotowych) oraz zażyć trochę ruchu i relaksu na świeżym powietrzu. W ramach atrakcji proponujemy TRASĘ ROWEROWĄ, GRA TERENOWA NA ORIENTACJĘ, WIZYTĘ W ARBORETUM i OGNISKO.Miejsce pikniku:
Będziemy bawić się w lasach niedaleko Głuchowa. Za bazę posłuży leśniczówka przy ulicy Leśnej 104. Tutaj -> mapka.

Jak dotrzeć:
 • z trasą rowerową
 • własnym środkiem transportu lub transportem publicznym

Dokładne wskazówki o możliwości dojazdu samochodem do muzeum lub bezpośrednio na miejsce pikniku będą przesyłane w informacji zwrotnej po przyjęciu zapisu na Piknik na adres rajd@skpb.lodz.pl

 

Powrót:
 • patrz opis trasy rowerowej
 • we własnym zakresie

Wpisowe:

 • 15 zł – dla uczestników trasy rowerowej (zapisy do 25.05.2014 r. !!!)
 • 10 zł – zestaw ogniskowy (zapewniamy kiełbaski, chleb i dodatki) i pakiet startowy w BnO dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia (młodsze za darmo)
 • 0 zł - dla osób które dojadą, wrócą i zaopatrzą się w pakiet ogniskowy we własnym zakresie.

UWAGA: osoby, które wybierają się na zwiedzanie muzeum, koszt wstępu pokrywają osobno (patrz -> ZWIEDZANIE ARBORETUM)


Zapisy:


Jeśli wybierasz się na trasę rowerową, chcesz wziąć udział w BnO lub w zwiedzaniu muzeum koniecznie wyślij zgłoszenie na: rajd@skpb.lodz.pl

Przy zapisach na trasę rowerową podaj:

 • imię i nazwisko, PESEL (potrzebny do ubezpieczenia) i nr telefonu do kontaktu
 • nie zapomnij o dopisku: TRASA ROWEROWA górą!

Przy zapisach na Grę Terenową na Orientację podaj:

 • imię, nazwisko i nr telefonu do kontaktu
 • nie zapomnij o dopisku: BIEGNĘ

Przy zapisach do muzeum podaj:

 • imię, nazwisko i nr telefonu do kontaktu
 • nie zapomnij o dopisku: ZWIEDZAM

TRASA ROWEROWA start o godz. 9:00 z Dworca Łódź Widzew.

Po jak najszybszym wydostaniu się z Łodzi skierujemy się w stronę jednego z większych w okolicy kompleksów leśnych, będącego pozostałością dawnej Puszczy Łódzkiej. Oprócz obcowania z naturą obejrzymy tam ciekawe obiekty związane z obiema wojnami światowymi. Dalsza część trasy będzie przebiegać pod znakiem starych dworów oraz dolin Mrogi i Rawki. Wycieczka omija drogi główne oraz większe miejscowości. Przy niespiesznym tempie planowany przyjazd na miejsce Pikniku między godz. 14 a 15. Powrót do Łodzi w godzinach wieczornych busem z przyczepką do przewozu rowerów. Długość: ok. 50 km.

Szczegółów odnośnie TRASY udziela przewodnik - Piotr Podsiadły tel. 600-056-661

 

ZWIEDZANIE ARBORETUM W ROGOWIE połączone ze szkoleniem przyrodniczym – start godz. 10:00 w Rogowie.
Zbiórka na parkingu w Rogowie. Czas trwania ok. 1,5 - 2 h.
Szkolenie odbywa się bezpłatnie w ramach zakupionych biletów (5 zł ulgowy, 7 zł normalny).

Po zwiedzaniu przejedziemy na miejsce pikniku (ok. godz. 14:00)


PIKNIK – start godz. 14:00
Właściwe piknikowanie rozpocznie się, gdy trasa rowerowa dotrze na miejsce. Nie zapomnijcie o piłkach, grach, kocach i innych akcesoriach, bez których nie wyobrażacie sobie dobrej zabawy na świeżym powietrzu. W pikniku wezmą udział także kursanci nowej edycji Kursu Przewodnickiego 2015/2016, którzy w godzinach porannych będą szkolili się z topografii.

 

GRA TERENOWA NA ORIENTACJĘstart godz. 16:30 z miejsca, gdzie będzie odbywał się Piknik.

Czas trwania ok. 2 h. Warunkiem uczestnictwa w biegu jest umiejętność czytania mapy, posługiwania się kompasem i zgłoszenie na rajd@skpb.lodz.pl (musimy wiedzieć ile map przygotować). Szczegółowe informacje związane z biegiem oraz mapę otrzymacie podczas startu. Koniecznie zabierzcie własne kompasy, długopisy oraz wygodne buty do biegania po lesie. Dla najlepszych przewidziane są nagrody.


Przy wieczornym OGNISKU (ok. godz. 20:00) zasiądziemy do wspólnej biesiady (kiełbaski, gitary i śpiew). Zostaną ogłoszone wyniki Biegu na Orientację oraz nastąpi wręczenie nagród.

 

Zakończenie Pikniku i powrót do Łodzi - godz. 22:00.

 

Uwagi końcowe, ale BARDZO WAŻNE:

 • Każdy uczestnik trasy rowerowej obowiązkowo musi zabrać ze sobą: prowiant na drogę (jedzenie+napoje), nakrycie głowy (okulary przeciwsłoneczne), krem z filtrem, ciepłe okrycie na wieczór (np. polar), a także opcjonalnie coś przeciwdeszczowego i koc/karimatę. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy rower musi być wyposażony w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy oraz przynajmniej jedno światło tylne, czerwone, odblaskowe.
 • Osoby, które chcą wziąć udział w Grze Terenowej na Orientację proszone są o zabranie własnego kompasu, długopisu oraz wygodnych butów do biegania po lesie.
 • Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w imprezie jeśli będą pod opieką osoby dorosłej lub jeśli przyniosą ze sobą zgodę od rodziców (wzór pisma prześlemy w mailu).
 • Mile widziany będzie sprzęt sportowy (piłka do siatkówki, do nogi, badminton, guma do skakania itp.), karcianki i sprzęt grający np. gitara :)

Szczegółów odnośnie PIKNIKU udziela Kierownik imprezy - Dominik Kowalewski 603-964-133


SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!