SKPB Łódź Setka po łódzku VIII Rajd Długodystansowy "Setka po łódzku" - zapowiedź
VIII Rajd Długodystansowy "Setka po łódzku" - zapowiedź
Autor: Ania Mączewska    Utworzone: 07.08.2020

plakat_2015_setka Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi we współpracy z Łódzkim Oddziałem PTTK zapraszają na ósmą edycję Rajdu Długodystansowego „Setka po łódzku”. Impreza polega na przebyciu pieszo 100 km w ciągu 24 godzin, bądź 50 km w ciągu 12 godzin. Startujący zostaną wyposażeni w mapę z zaznaczoną trasą, a także jej dokładny opis ułatwiający orientację w terenie nawet w ciemnościach wrześniowej nocy.
W tym roku kontynuujemy ideę Setki wzbogaconej o trasę na orientację, dla tych którym samo przejście 100 km przestało już wystarczyć. Śmiałkowie ci otrzymają mapy jedynie z wyznaczonymi punktaki kontrolnymi (ok 7-10 punktów na każdej z 50 km długości pętli, kolejność punktów obowiązkowa, nie obowiązują limity czasowe). Przebieg trasy będą musieli jednak wyznaczyć sobie już samodzielnie (ciekawe ilu z nich przejdzie na prawdę tylko 100 km :-) ). Analogicznie do trasy z opisem istnieje możliwość zapisania się na trasę 50 km.

Trasy z opisem i na orientację ruszają równocześnie, ale w przeciwnych kierunkach pętli – będzie więc okazja do ciekawych spotkań w środku nocy gdzieś w leśnej głuszy :-)

Trasa setki podzielona jest na dwie pętle po 50 km każda. W związku z tym w połowie całej wędrówki jest okazja by przejść przez bazę Rajdu, napić się czegoś ciepłego, zmienić buty, a może nawet „złapać” z godzinkę snu? Strategię trzeba wybrać samemu. Naszą gościnną przystanią będzie Szkoła Podstawowa Nr 5 im. I Armii Wojska Polskiego w Konstantynowie Łódzkim (dojazd tramwajem MPK linii 43). Impreza startuje w piątek 11 września o godz 20.00 z Bazy Rajdu, w sobotę o 8.00 startuje grupa wędrująca na dystansie 50 km. W sobotę wszyscy około 20.00 powinni być już na mecie, o 20.30 planowane jest podsumowanie całej imprezy. W szkole będzie można przenocować, skorzystać z prysznica i odpocząć do niedzielnego poranka.


UWAGA studencie/tko PŁ!!! Udział w VII edycji "Setki po łódzku" umożliwia zaliczenie masowej imprezy sportowej obowiązkowej dla studentów I roku Politechniki Łódzkiej.


Regulamin rajdu, relacje z poprzednich edycji i bliższe informacje na stronie SKPB oraz PTTK.
Warto także polubić nasz profil na facebooku.

W razie wątpliwości proszę o kontakt: Darek Łapiński tel. 504-816-983 lub pttk.lodz@wp.plSponsorem nagród jest CrossRunShop.


crs

Materiały do pobrania:

>>PLAKAT RAJDU<<