SKPB Łódź Setka po łódzku X Rajd Długodystansowy "Setka po łódzku" - zapowiedź
X Rajd Długodystansowy "Setka po łódzku" - zapowiedź
Autor: Ania Mączewska    Utworzone: 07.08.2020

alt

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi we współpracy z Łódzkim Oddziałem PTTK zapraszają na jubileuszową dziesiątą edycję Rajdu Długodystansowego „Setka po łódzku”. Impreza polega na przebyciu pieszo 100 km w ciągu 24 godzin, bądź 50 km w ciągu 12 godzin.Każdy zostanie wyposażony w mapę z zaznaczoną trasą, a także jej dokładny opis ułatwiający orientację w terenie nawet w ciemnościach wrześniowej nocy. Dla tych, dla których zadanie to wydaje się zbyt proste przygotowano trasę na orientację – bez wskazówek, bez podpowiedzi trasy – samemu trzeba opracować trasę przechodząca przez wyznaczone punkty kontrolne (kolejność obowiązkowa, bez limitów czasowych).

Z okazji okrągłego jubileuszu zmieniamy nieco formułę – zamiast dwóch pętli po 50 km każda chcemy zachęcić wszystkich do obejścia naszego rodzinnego miasta dookoła – możliwie blisko jego granic administracyjnych. Dla wszystkich którzy potrzebują w połowie drogi skorzystać ze swych zapasów (zmiana odzieży, ulubiona kawa, dziwnie pachnące maście na zbolałe nogi) organizujemy przewóz bagażu na półmetek.
Naszą gościnną przystanią Rajdu Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Wiączyniu Dolnym (Wiączyń Dolny 18, dojazd autobusem MPK linii 91 A,B,C).

Impreza startuje w piątek 8 września o godz. 20.00 z Bazy Rajdu, w sobotę o 7.15 z bazy rajdu startuje autobus, który dowiezie grupę wędrującą na dystansie 50 km na start jej trasy (czyli na półmetek wielkiej pętli). W sobotę wszyscy około 20.00 powinni być już na mecie, o 20.30 planowane jest podsumowanie całej imprezy. W szkole będzie można skorzystać z prysznica i odpocząć po trudach wędrówki.

Więcej informacji z załączonym regulaminie Rajdu.

W razie wątpliwości proszę o kontakt: Darek Łapiński tel. 504-816-983 lub pttk.lodz@wp.pl

Materiały do pobrania:

>>REGULAMIN I ZGŁOSZENIA<<alt