Turniej siatkówki
Autor: Szymon Gradka    Utworzone: 22.04.2018

W sobotę, 18 grudnia 2004 roku Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich z Łodzi uczestniczyło w międzyklubowym turnieju siatkówki. Organizatorem imprezy był Studencki Klub Turystyczny „Płazik”. Niestety w sali MOSiR w Zgierzu poza drużyną SKPB pojawiła się wyłącznie ekipa „Płazika”. Warto zaznaczyć, że sala „Boruty” jest nam doskonale znana z racji cotygodniowej gry w piłkę, jaką odbywa spora grupa naszych przewodników. Czuliśmy się jak „u siebie”.

Zawody rozpoczęły się odczytaniem regulaminu oraz przywitaniem obydwu zespołów. Wkrótce potem rozpoczęła się rywalizacja. SKPB reprezentowało aż 12 osób, tak więc konieczne były częste zmiany. Do wyróżniających się zawodników należał bez wątpienia Krzysztof Barylski, nieoficjalny lider naszego teamu. Dwa pierwsze sety wygraliśmy nadspodziewanie łatwo. Widać było u nas brak zgrania, mankamenty skutecznie jednak nadrabialiśmy indywidualnymi akcjami i walką o każdą piłkę. Trzeci i czwarty set przyniosły zwycięstwo drużynie „Płazika”. Sytuacja stawała się niewesoła, wynik meczu 2:2. O zwycięstwie miał zadecydować piąty set. Podczas tej partii nastąpiło odrodzenie ekipy SKPB. Wygraliśmy bez najmniejszych problemów (wynik 15:3 mówi sam za siebie). Cały mecz zakończył się naszym zwycięstwem 3:2.

Po podziękowaniu ekipie przeciwnej za piękną grę, niektórzy tradycyjnie wymienili koszulki. Drużyna SKPB zdobyła pierwsze miejsce i puchar.