Rajdy SKPB Łódź
Autor: Szymon Gradka    Utworzone: 13.08.2020

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi prowadzi rajdy i obozy w górach przeznaczone przede wszystkim dla młodzieży szkół średnich i studentów.

Rajdy są prowadzone na terenie Beskidów. W zasadzie odbywają się na terenie Polski ale zdarzają się trasy po południowej stronie granicy.

Tradycyjnie każdy rajd odbywa się w innej grupie Beskidów. I tak RAJD BESKDZKI odbywa się najczęściej w Gorcach i (lub) Beskidzie Wyspowym w trzeci weekend października. Jadąc na ten rajd można przeżyć niezapomniany nocleg w bacówkach, pochodzić po dywanie z liści bukowych, cieszyć się ostatnimi promykami jesiennego słońca.

RAJD MIKOŁAJKOWY prowadzony jest w Beskidach Zachodnich w najbliższy weekend od 6 grudnia. Na tym rajdzie możemy zobaczyć pierwszy śnieg w górach, wdrapać się na najwyższy szczyt Beskidów, wędrować szlakami, z których ludzie zeszli kilka miesięcy temu. Pamiętajmy, by zabrać ze sobą jakiś upominek - Mikołajki!

Mamy już zimę i przerwę w organizacji rajdów. Teraz bawimy się we własnym gronie na ZIMOWISKU KLUBOWYM. Ta impreza, przeznaczona dla przewodników i sympatyków Koła odbywa się w różnych miejscach. Co roku w innych górach.

RAJD PRIMAAPRILISOWY to pierwsza impreza w kolejnym roku przeznaczona dla osób niezrzeszonych, która odbywa się w najbliższy weekend od 1 kwietnia. Ostatnie rajdy prowadzone były w Beskidzie Sądeckim, ale wszystko może się zdarzyć.

Sezon rajdowy kończy RAJD WIOSENNY organizowany w Beskidzie Niskim lub (i) w Bieszczadach w pierwszy weekend maja. Tu możemy upajać się zapachem wiosennych kwiatów, podziwiać cerkwie i cmentarze z I wojny światowej, wędrować dolinami opuszczonych wsi, śpiewać Łemkowskie piosenki...

Przewodnicy prowadzą trasy bez wynagrodzenia. Cena rajdu pokrywa jedynie zwrot kosztów ubezpieczenia i noclegów. Koszt wyżywienia i przejazdów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie!

 

Fotorelacje z ostatnich rajdów

DSCN3107-P50 DSCF5531 DSCF5493 DSCN9191
DSCF5500 DSCF1010-P50 DSCF5501 DSCN9199