SKPB Łódź My w górach Rajdy Zapowiedzi rajdów 2008 - marcowy XIX Rajd Primaaprilisowy
2008 - marcowy XIX Rajd Primaaprilisowy
Autor: Szymon Gradka    Utworzone: 07.08.2020
rajd_prima_19

W dniach 28 - 30 marca Studenckie Kolo Przewodników Beskidzkich z Łodzi zaprasza na 19 już Rajd Primaaprilisowy. Tym razem wędrować będziemy po dawno nie odwiedzanym przez nasze Rajdy Spiszu, a także po Pieninach. Wspólne zakończenie rajdu odbędzie się w Łapszach Niżnych w sercu Spisza.

 

Uczestnikami naszych Rajdów są głównie studenci, ale nie brakuje również licealistów i osób, które studentami były już dawno :) a nadal z nami jeżdżą, bo polubili ten wspaniały „klimat” studenckiego Rajdu.

 

Tak więc jeśli lubisz powędrować po górach w miłym towarzystwie, pośpiewać przy gitarze, poopowiadać swoje przeżycia przy wieczornym ognisku a podczas wędrówki dowiedzieć się wielu interesujących i ciekawych rzeczy opowiedzianych przez naszych przewodników nie może Cię zabraknąć na Studenckim Rajdzie z SKPB Łódź.

Zakończenie Rajdu uświetni także bardzo ważna w życiu Koła uroczystość blachowania - przysięgi i oficjalnego przyjęcia w szeregi Koła kolejnego przewodnika (Bartosz Malinowski - blacha przewodnicka nr 122).


Garść informacji, które przydadzą się nie tylko osobom jadącym po raz pierwszy :)

Kierownictwo Rajdu (tu można uzyskać wszelakie informacje)
Darek Łapiński (tel 504-816-983; dareklapinski@o2.pl)

Zapisy:

- środy - ul. Lipowa 48 (siedziba PTTK Łódź Polesie) - godz. 18:00 - 20:00

- codziennie - w biurze turystycznym HARCTUR (Łódź, Piotrkowska 99, godz. 16:00 - 17:00)

- po indywidualnym „dogadaniu się” z Kierownictwem Rajdu

Wyjazd i powrót

Wyjeżdżamy o godz. 24.00 w czwartek, autobus będzie czekał na nas na Dworcu Łódź-Fabryczna.

Powrót w niedzielę 30 marca 2008 około godziny 23:30 (pamiętajcie o przesunięciu wskazówek zegara w nocy z soboty na niedzielę!).

W obie strony jedziemy autokarem dlatego prosimy o nieodwlekanie zapisów na ostatnią chwilę.

Rajd pomaga nam organizować:

Cena Rajdu:
Całkowity koszt Rajdu wynosi 140 zł i obejmuje on m.in. przejazd autokarem w obie strony, dwa noclegi, ubezpieczenie, opiekę przewodnicką, „małą imprezę” :) na ognisku zakończeniowym itp. Każdy z uczestników otrzyma również gazetkę Rajdową, w której znajdą się ciekawe artykuły dotyczące odwiedzanego regionu oraz konkurs, którego poprawne rozwiązanie może „zaowocować” otrzymaniem nagrody ufundowanej przez sieć sklepów turystycznych „Bergson” (C.H. Manufaktura - ul. Karskiego 5). W tym miejscu dziękujemy firmie „Bergson” za pomoc w organizacji Rajdu!!!


uwaga!
Istnieje możliwość bezpłatnego uczestnictwa w rajdzie. Wystarczy że pomożesz nam w kolportażu plakatów rajdowych. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z Bartoszem Malinowskim bartosz@chate.pl, 504 660 166


Przewodnicy i trasy Rajdowe:

Trasa 1 - Marcin Jagodzinski „Jagoda”:

Dzień 1: Nowa Biała - Krempachy - Dursztyn - Żar - Barwinkowska Góra - Cisówka - Niedzica - Kacwin

Dzień 2: Kacwin - Kunia - Hołowiec - Wyżny Koniec - Pusty Wierch - Piłatówka - Pawlików Wierch - Łapsze Wyżne - Łapsze Niżne

Dzień 3: Łapsze Niżne - Flesztyn (Zielone Skałki) - Frydman

Trasa 2 - Robert Koralewski „Czarny”

Czorsztyn (zamek) - Majerz - Macelak - Trzy Korony - Góra Zamkowa - Wąwóz Sobczański - Czerwony Klasztor - Sromowce Niżne

Dzień 2: Sromowce Niżne - Niedzica (zamek) - Cisówka - Żar - Dursztyn - Duninówka - Łapsze Niżne

Dzień 3: Łapsze Niżne - Howyż - Groń - Niebieska Dolina - Kremerwist - Łapsze Niżne

Trasa 3 - Piotrek Mączewski:

Dzień 1: Krośnica - Grywałd - Lubań - Runek - Kotelnica - Huba

Dzień 2: Huba - Dębno - Krempachy - Dursztyńskie Skałki - Ubocz - Grandeus - Łapsze Niżne

Dzień 3: Łapsze Niżne - Żar - Cisówka - Tabor - Niedzica Zamek

Trasa 4 - Błażej Kupaj

Dzień 1: Dębno - Huba - Kotelnica - Runek - Lubań - Wdżar - Przełęcz Snozka - Czorsztyn

Dzień 2: Czorsztyn - Zamek Czorsztyński - Przełęcz Trzy Kopce - Sromowce Wyżne - Niedzica - Zamek Niedzicki - Łapsze Niżne

Dzień 3: Łapsze Niżne - Branisko - Frydman - Dębno

W przypadku wiekszej ilości chętnych bedą zorganizowane kolejne grupy.

Co ze sobą zabrać, czyli trochę o...

sprzęcie

Bardzo ważnym elementem wyposażenia wędrowca jest plecak. Najlepiej gdy jest to plecak duży (powyżej 60 litrów), z wewnętrznym stelażem, wyposażony w pas biodrowy. Plecak służy jako opakowanie do następujących, bardzo przydatnych rzeczy: śpiwór, karimata, menażka, kubek, łyżka, nóż, latarka, nieduża ilość ubrań, przybory do mycia (wersja dla czyściochów), itp. Ważne jest aby po spakowaniu plecak nie był zbyt ciężki. Pamiętajmy, że będzie on naszym towarzyszem przez cały czas trwania rajdu. Musi się w nim znaleźć jeszcze miejsce na zapas żywności.

Wygodne buty – to drugi niezbędny element wyposażenia wędrowca. Najlepsze są trapery na twardej podeszwie, usztywniające nogę w kostce. Powinny być trochę rozchodzone, co ustrzeże przed bąblami na stopach.

Uzupełnieniem ekwipunku są grube skarpety (wełniane lub bawełniane), ciepły sweter lub polar, kurtka chroniąca przed deszczem, czapka i rękawiczki.

jedzeniu

Człowiek nie wielbłąd i napić się musi, a jeszcze na dodatek musi jeść. Wobec tego należy zaopatrzyć się w zapas żywności pozwalający przetrwać parę dni w górach. Może być to ryż (najlepiej w woreczkach) lub makaron, konserwy mięsne, sosy, zielony groszek lub kukurydza w puszkach. Inne mile widziane dobra to: sery (żółte i topione), pasztety, dżemy i co wam fantazja podpowiada. Przyda się także herbata, czekolada.

Uwaga!!

Koniecznie należy zabrać ze sobą dowód tożsamości, legitymację studencką lub szkolną.

Zapraszamy gorąco!!!

 

Fotorelacje z ostatnich rajdów

DSCN9209 IMG_6150-P50 DSCN9190 DSCF0896-P50
DSC05228-P50 DSCN9225 DSCF5500 Rajd Majowy 2009 17-P50