SKPB Łódź My w górach Rajdy Zapowiedzi rajdów 2010 - marcowy XXI Rajd Primaaprilisowy
2010 - marcowy XXI Rajd Primaaprilisowy
Autor: Szymon Gradka    Utworzone: 07.08.2020
2009_rajdprimaaprilisowy_plakat_maly

Studenckie Kolo Przewodników Beskidzkich w Łodzi zaprasza na kolejny, XXI Rajd Primaaprilisowy, który odbędzie się 26-28 marca 2010. Ku zaskoczeniu niektórych, a uciesze większości tym razem czas primaaprilisowy spędzimy dla odmiany na pograniczu Beskidu Sądeckiego i Pienin. Wędrować będziemy głownie po malowniczym Beskidzie Sądeckim (pasmo Radziejowej), a także Małych Pieninach - czyli najbliższych sercu miejscach wszystkich związanym z naszym kołem. Niestety nie ma już wolnych miejsc. Zapraszamy na kolejne nasze rajdy. Najbliższy odbędzie się w długi weekend majowy. Szczegóły już wkrótce na naszej stronie.

 



Na wspólne zakończenie rajdu zapraszamy do Bacówki pod Bereśnikiem (więcej na www.beresnik.pl)

Każda z tras rozpoczyna swą wędrówkę w piątek rano w innej części szeroko pojętej Sądecczyzny i prowadzona jest tak by już w sobotę wieczorem można było spotkać się przy wspólnym ognisku pod szczytem Bereśnika.


pieniny42 Uczestnikami naszych Rajdów są głównie studenci, ale nie brakuje również licealistów i osób, które studentami były już dawno:) a nadal z nami jeżdżą, bo polubili ten wspaniały „klimat” studenckiego Rajdu. Jeśli lubisz powędrować po górach w miłym towarzystwie, pośpiewać przy gitarze, poopowiadać swoje przeżycia przy wieczornym ognisku a podczas wędrówki dowiedzieć się wielu interesujących i ciekawych rzeczy opowiedzianych przez naszych przewodników nie może Cię zabraknąć na Studenckim Rajdzie z SKPB Łódź.



pieniny50 Garść informacji, które przydadzą się nie tylko osobom jadącym po raz pierwszy :-)


Kierownictwo Rajdu (tu można uzyskać wszelakie informacje)

Łukasz Kubala "Kubalka" tel: 663 442 149, mail: kubalka@simplusnet.pl




Zapisy:

 • w siedzibie SKPB Łódź na ul. Lipowej 48 w każdą środę w godzinach 18:30 – 20:00
 • w Biurze Turystycznym „Harctur” ul. Piotrkowska 99 codziennie 16:00 – 17:00
 • po indywidualnym „dogadaniu się” z Kierownictwem Rajdu



pieniny58 Wyjazd i powrót:

Wyjeżdżamy późnym wieczorem z czwartku na piątek 25/26 marca z parkingu przed dworcem PKP Łódź Fabryczna (parking od strony ul. Kilińskiego). Zbiórka o godzinie 00:00!!! Powrót w to samo miejsce w niedzielę wieczorem 28 marca.

W obie strony jedziemy autokarem, dlatego prosimy o nie odwlekanie zapisów na ostatnią chwilę.



Cena Rajdu:

Całkowity koszt Rajdu wynosi 150 zł i obejmuje on m.in.: przejazd autokarem w obie strony, dwa noclegi, ubezpieczenie, opiekę przewodnicką, „małą imprezę” :) na ognisku zakończeniowym itp.



rajd02 Przewodnicy i trasy Rajdowe:

 • Michał Zyzik (112)  (brak miejsc - trasa zamknięta)

  Dzień I:
  (opcjonalnie: Krościenko - Sokolica - przeprawa Dunajcem) - Orlica - Małe Pieniny - Wysoka - (Zaskalskie lub Homole - Jaworki) - Czarna Woda (nocleg)

  Dzień II:
  Czarna Woda - Radziejowa - Prehyba - Bereśnik (nocleg)

  Dzień III:
  Bereśnik (żółtym szlakiem do szlaku czerwonego) - Dzwonkówka - Krościenko 

 • Konrad Księżopolski "Erni" (126) (brak miejsc - trasa zamknięta)



Co ze sobą zabrać, czyli trochę o...

pieniny37 sprzęcie

Bardzo ważnym elementem wyposażenia wędrowca jest plecak. Najlepiej gdy jest to plecak duży (powyżej 60 litrów), z wewnętrznym stelażem, wyposażony w pas biodrowy. Plecak służy jako opakowanie do następujących, bardzo przydatnych rzeczy: śpiwór, karimata, menażka, kubek, łyżka, nóż, latarka, nieduża ilość ubrań, przybory do mycia (wersja dla czyściochów), itp. Ważne jest aby po spakowaniu plecak nie był zbyt ciężki. Pamiętajmy, że będzie on naszym towarzyszem przez cały czas trwania rajdu. Musi się w nim znaleźć jeszcze miejsce na zapas żywności.

Wygodne buty – to drugi niezbędny element wyposażenia wędrowca. Najlepsze są trapery na twardej podeszwie, usztywniające nogę w kostce. Powinny być trochę rozchodzone, co ustrzeże przed bąblami na stopach.

Uzupełnieniem ekwipunku są grube skarpety (wełniane lub bawełniane), ciepły sweter lub polar, kurtka chroniąca przed deszczem, czapka i rękawiczki.

rajd03 jedzeniu

Człowiek nie wielbłąd i napić się musi, a jeszcze na dodatek musi jeść. Wobec tego należy zaopatrzyć się w zapas żywności pozwalający przetrwać parę dni w górach. Może być to ryż (najlepiej w woreczkach) lub makaron, konserwy mięsne, sosy, zielony groszek lub kukurydza w puszkach. Inne mile widziane dobra to: sery (żółte i topione), pasztety, dżemy i co wam fantazja podpowiada. Przyda się także herbata, czekolada.

Uwaga!!

Koniecznie należy zabrać ze sobą dowód tożsamości, legitymację studencką lub szkolną.

Zapraszamy gorąco!!!

 

 

Fotorelacje z ostatnich rajdów

DSCF5516 IMG_6150-P50 DSCF0882-P50 Rajd Majowy 2009 24-P50
DSCF5522 DSCN9205 Rajd Majowy 2009 75-P50 DSCF4653-P50