SKPB Łódź My w górach Rajdy Zapowiedzi rajdów 2011 - grudniowy XX Rajd Mikołajkowy
2011 - grudniowy XX Rajd Mikołajkowy
Autor: Amelia Szafrańska    Utworzone: 07.08.2020

2011_xx_rajd_mikolajkowy_sponsor Jeśli masz dosyć zgiełku miasta i chcesz spędzić kilka dni wędrując po górach, nie zwlekaj - zapisz się na XX Rajd Mikołajkowy , który odbędzie się w dniach 2 - 4 grudnia 2011 r. Tym razem zawitamy w Gorce, a metą rajdu będzie schronisko młodzieżowe PTSM w Ochotnicy Górnej „Ustrzyk”. Gwarantujemy Wam dobrą zabawę i towarzystwo osób, które kochają góry. Poza naszymi możliwościami jest zagwarantowanie zimowej scenerii, ale mamy nadzieję, że takowa będzie.

 


UWAGA, UWAGA!!! Zostały już tylko dwa wolne miejsca. Jeśli jeszcze się wahasz nie trać czasu tylko zadzwoń już teraz. Taka okazja może się już nie powtórzyć :-)


 

Zainteresowanym proponujemy trzy trasy:

piotrek_maczewski

Trasa I poprowadzi Piotr Mączewski "Mączek"

Uwaga: Zależnie od ilości śniegu przebieg trasy może ulec zmianie!

 

 

 

Dzień pierwszy

Rabka-Zdrój - Maciejowa - Stare Wierchy - Suhora - Koninki

 

Dzień drugi

Koninki - Czoło Turbacza - Turbacz - Hala Długa - Kiczora - Wierch Znaki - Ustrzyk

 

Dzień trzeci

Ustrzyk - Kurnytowa Koliba - Pańska Prehybka - Jaszczepiotr_debicki

Trasa II poprowadzi Piotr "Peter" Dębicki

Proponuję klasykę czyli stary dobry Główny Szlak Beskidzki i jego okolice.

 

 

 

 

Dzień pierwszy czyli Piątek - dobry na początek !

Startujemy z Rabki-Zdrój, przez Maciejową na Stare Wierchy i Turbacz. W zależności od poziomu zangażowania ekipy oraz co ważniejsze warunków pogodowych brniemy dalej "po czerwonym" do przysiółka Ustrzyk w Ochotnicy Górnej !!! (plan optymistyczny).

Jeśli to nie wypali penetrujemy okolice Turbacza i zostajemy w schronisku na noc.

 

Dzień drugi czyli Sobota, w Gorcach bez błota ?!

Wariant opty - na "lekko" idziemy na Gorc lub Lubań, a potem odwiedzamy z ochotą Ochotnicę Dolną.

W drugim przypadku ruszamy spod Turbacza, atakujemy Gorc, dalej schodzimy do Ochotnicy i schroniska na nocleg. Wieczorem lepimy bałwana, wcinamy kiełbę itd.

 

Dzień trzeci czyli Niedziela człek się ciężko zbiera !!!

Ale jak się pozbieramy to może i do Łopusznej zawitamy? ... zobaczymy hahaha !!!

 

Ps.Oczywiście jest to ogólny schemat, naprawdę chęci i ostateczny kształt całej trasy zweryfikuje pogoda.

 

Szymon Gradka

Trasa III poprowadzi Szymon Gradka

Rzutem na taśmę powstała trzecia trasa. Jeśli nie byliście dotychczas zdecydowani, do której z pierwszych dwóch tras dołączyć proponujemy Wam jeszcze trzecią możliwość.

Podczas trzech dni wędrówki zboczymy z utartych szlaków i w miarę możliwości odwiedzimy mniej uczęszczane ścieżki, by jeszcze lepiej poczuć gorczański klimat. Oczywiście czynnikiem decydującym w realizacji pękającego w szwach programu okaże się pogoda...

 

Dzień pierwszy - zbadamy rzadko odwiedzany grzbiet pomiędzy potokami Lepietnica i Obidowiec, zdobędziemy najwyższy szczyt Gorców - Turbacz (1310 m n.p.m.), odwiedzimy grzbiet "Wierch Znaki".

 

Ruszymy z okolic miejscowości Rdzawka. Początkowo będziemy podążać niebieskim szlakiem przez Kulakowy Wierch (840 m n.p.m.) i Jaworzynę (943 m n.p.m.). Na drugie śniadanie zawitamy do schroniska Stare Wierchy. Następnie odwiedzimy dolinę potoku Lepietnica, by po chwili rozpocząć wdrapywanie się coraz wyżej i wyżej wcześniej wspomnianym, malowniczym grzbietem pomiędzy dolinami potoków Lepietnica i Obidowiec. Po drodze będą czekały na nas liczne gorczańskie polany i bacówki. Jeśli warunki pogodowe pozwolą, po drodze będziemy mieli okazję podziwiać panoramę na Tatry. Następnie na szczycie Rozdziele (1198 m n.p.m.) dołączymy do czerwonego Głównego Szlaku Beskidzkiego, by ten zaprowadził nas na najwyższy szczyt Gorców - Turbacz (1310 m n.p.m.). Podczas naszej trzydniowej eskapady wyżej już nie będziemy. Nasz sukces będziemy mogli uczcić w znajdującym się nieopodal schronisku. Po posileniu się skierujemy swe kroki przez Długą Halę, Kiczorę (1298 m n.p.m.) - trzeci pod względem wysokości szczyt w Gorcach, by ścieżką dydaktyczną przez grzbiet Wierch Znaki zejść na nocleg do Ochotnicy Górnej Ustrzyk.

 

Dzień drugi - poszukamy jeszcze lepszego miejsca do podziwiania panoramy tatrzańskiej - czy pasmo Lubania będzie do tego odpowiednie?

 

Tego dnia będziemy wędrowali na lekko. Zabierając ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy udamy się w kierunku pasma Lubania. W pierwszej kolejności ścieżką bez szlaku skierujemy się w stronę stacji turystycznej Studzionki. Następnie poruszając się poznanym już dzień wcześniej Głównym Szlakiem Beskidzkim biegnącym cały czas grzbietem zdobędziemy kilka napotkanych po drodze szczytów, by ostatecznie wspiąć się (dosłownie i w przenośni) na najwyższy w tym paśmie - Lubań (1211 m n.p.m.). Następnie wylosujemy, którym z grzbietów zejdziemy do Ochotnicy Dolnej. Stamtąd już postaramy się przemieścić korzystając z wszelkich możliwych środków transportu na miejsce naszego noclegu - Ochotnicy Górnej Ustrzyk.

 

Dzień trzeci - czy w Gorcach można spędzić cały dzień nie wchodząc na żaden szlak turystyczny PTTK?

 

Tego dnia postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie. W tym celu postaramy się wykorzystać kilka malowniczych ścieżek przyrodniczych i dydaktycznych, które zaprowadzą nas w pewne miejsce, które będzie niespodzianką. Postawimy na relaks i odpoczynek, który nastroi nas odpowiednio do podróży powrotnej i kolejnego tygodnia spędzonego już niestety w naszych domach, szkołach, pracach :-)

 

Szczegółowe informacje


Kierownictwo Rajdu:


ola_dekanska_kielar

Ola Dekańska-Kielar

tel. 508 623 023

e-mail: a.dekanska.kielar@interia.pl

 

 

 

 

DSCN9199 Zapisy:

 • w siedzibie SKPB Łódź ul. Lipowa 48 w każdą środę w godzinach 18:00 – 20:00
 • mailowo: a.dekanska.kielar@interia.pl

Przy zapisach należy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL (to dane potrzebne do ubezpieczenia) oraz e-mail i telefon kontaktowy.


Wyjazd i powrót:


W obie strony jedziemy autokarem. Wyjeżdżamy o północy z czwartku na piątek. Zbiórka wszystkich uczestników o godzinie 23:30 w czwartek 1 grudnia przed Łódzkim Domem Kultury przy ulicy Traugutta. Powrót w to samo miejsce w niedzielę 4 grudnia około godziny 22:00. W razie jakichkolwiek zmian dotyczących miejsca zbiórki  uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailową lub telefoniczną.


DSCN9202 Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa - liczba miejsc jest ograniczona!


Cena Rajdu:


Całkowity koszt Rajdu wynosi 170 zł i obejmuje on m.in.:

 • przejazd autokarem w obie strony,
 • dwa noclegi w warunkach turystycznych (bez pościeli),
 • 12 Zawoja ubezpieczenie,
 • opiekę przewodnika,
 • ognisko pożegnalne z pieczeniem kiełbasy,
 • gazetkę rajdową.

Powyższe koszty nie uwzględniają wydatków poniesionych na wyżywienie.

 

Sponsorami nagród w przewidzianych konkursach są:

alt       
alt
     
alt
Sklep internetowy Alpenski Firma Berghaus Firma Marmot

 

Informacje dodatkowe:

 • Ubiór: O tej porze roku należy pamiętać o zabraniu ciepłej odzieży (sweter, polarowa bluza) i okryciu od śniegu/deszczu. Na nogi wkładamy wygodne, wcześniej rozchodzone i zaimpregnowane buty. Niezbędne są też czapka i rękawiczki. Dobrze jest się ubrać zgodnie ze znaną zasadą „na cebulkę”, czyli założyć na siebie kilka warstw odzieży – gdy zrobi się cieplej zawsze możemy zdjąć jedną z warstw, a potem ubrać ją, gdy się ochłodzi. Przydatne mogą się okazać ochraniacze na buty, tzw.  stuptuty, zapobiegają bowiem one dostawaniu się wody, śniegu lub błota do cholewki buta. Zimą istnieje duże prawdopodobieństwo przemoczenia butów, warto więc zabrać zapasowe suche skarpetki. Również wszystkie spakowane do plecaka rzeczy dobrze jest zabezpieczyć przed zmoknięciem, pakując je do worków foliowych

 • Koniecznie należy ze sobą zabrać śpiwór i karimatę. Przydadzą się też menażka, kubek, nóż, łyżka i przybory toaletowe. Zimą szybko zapada zmrok, warto więc zabrać latarkę (czołówkę) i zapasowe baterie.

 • Jedzenie: Dobrze jest zabrać ze sobą produkty, z których będzie można przygotować wspólny posiłek, np. ryż (najlepiej w woreczkach) lub makaron, konserwy mięsne, sosy, zielony groszek lub kukurydzę w puszkach. Do przygotowania kanapek przydatne są wędlina, sery, dżemy, pasztety, itd. Dobrą przekąską podczas wędrówki są: czekolada, batony i suszone owoce. Nie można też zapomnieć o czymś do picia (bezalkoholowym!) – zimą najlepsza jest ciepła herbata w termosie.

 • Nie należy się przeciążać. Na rajdzie wszystko nosi się na własnych plecach, ograniczenie wagi plecaka jest niezwykle istotne. Zwłaszcza panie nie powinny zabierać nadmiaru strojów i kosmetyków.

 • Koniecznie należy zabrać ze sobą dowód tożsamości, legitymację studencką lub szkolną!

 

GORĄCO ZAPRASZAMY !!!

 

Fotorelacje z ostatnich rajdów

DSCN3078-P50 DSCF0739-P50 DSCN9184 SSA45075-P50
DSC05235-P50 DSCN9193 SSA45117-P50 Rajd Majowy 2009 02-P50