| |||
Nie zwlekaj z zapisami i już dziś zarezerwuj sobie weekend 6 – 8 grudnia!
Przy zapisach należy podać imię i nazwisko, adres, nr PESEL (potrzebne do ubezpieczenia) oraz nr telefonu. Pobieramy zaliczki wysokości 100 zł jako potwierdzenie zapisu na rajd.
Wyjazd i powrót: Wyjeżdżamy w nocy 5/6 grudnia (czwartek/piątek) – zbiórka o godz. 01.00 przed Łódzkim Domem Kultury (ul. Traugutta 18) na przeciwko dawnego dworca PKP Łódź Fabryczna. Powrót w to samo miejsce 8 grudnia (niedziela), około godz. 21.00. Ilość miejsc ograniczona pojemnością autokaru – przy zapisach kto pierwszy ten lepszy. Cena rajdu: Całkowity koszt Rajdu wynosi 170 zł i obejmuje: przejazd autokarem w obie strony, dwa noclegi w warunkach turystycznych, ubezpieczenie, opiekę przewodnicką. Parę niespodzianek też się znajdzie. Wyżywienie zostanie zorganizowane przez przewodników na każdej z tras, ale i tak dodatkowa składka na produkty do posiłków okaże się niższa, niż gdyby każdy żywił się sam. Przewodnicy tras skontaktują się z Rajdowiczami.
Co musimy spakować do plecaka: Niezbędna okaże się ciepła odzież. Prawdziwy, mrozoodporny ogr jest jak cebula – i tak należy się ubrać. Do tego buty za kostkę, którym śnieg niestraszny, najlepiej ze stuptutami. Gorąca zawartość termosu nieraz podnosi na duchu, podobnie jak latarka (najlepiej czołówka) oraz wszelakie przekąski postojowe słodkie i pożywne. W miejscach noclegu konieczny będzie śpiwór, jakieś naczynie i niezbędnik. To jest oczywiście minimum potrzebne do przetrwania. Marszrutę może ułatwić cała masa sprzętu turystycznego dostępnego na rynku, od kijków trekkingowych po ocieplane majtki. Jednak nie ma co przeciążać plecaka, lepiej rozsądnie dobrać to, co potrzebne. Dodatkowo, jeśli grasz na najmniejszym choćby instrumencie, bądź wolisz gry karciane lub pchełki, zabierz je ze sobą – mogą umilić atmosferę i obudzić wiele emocji.
Jeśli macie wątpliwości i pytania dotyczące tras, sprzętu lub tego, co powinniście zabrać, pytajcie śmiało przez kontakt podany do zapisów.
Trasy rajdowe i przewodnicy:
Trasa I – "Żywieckie pogranicza" Poprowadzi Maciej Klimczak (113)
Zastanawiałeś się kiedykolwiek jakz dobywa się Babią Górę od południa? Wiesz jaka granica przebiegała Pasmem Jałowieckim i co oddziela Koszarawa? Czy marzyłeś kiedyś o noclegu w zabytkowej chałupie... w skansenie? Jeśli na którekolwiek pytanie odpowiedziałeś TAK - to znaczy, że ta trasa jest właśnie dla Ciebie!!!
Dzień 1 - czyli na Babią od południa
Dzień 2 - czyli widokowych grzbietów czar Zaczniemy od przejścia przez osiedle Czatoża, podziwiając zabytki budownictwa Babiogórców, stąd bystrym krokiem udamy się na grzbiet Pasma Jałowieckiego, by przez Kolisty Groń i Mędralową przejść do Koszarawy, do woli podziwiając panoramy na Beskid Żywiecki, Makowski, Mały... Wieczorem spotkamy pozostałe trasy w chatce na Lasku. Dzień 3 - czyli powoli do domu czas Z rana podejdziemy na nieodległy widokowy Lasek, skąd powoli i niespiesznie udamy się do Przyborowa na spotkanie z naszym autokarem. Uwaga!!! Z racji na ewentualne niekorzystne warunki pogodowe trasa (zwłaszcza w dniu 1) może ulec zmianie.
Trasa II – „Żywieckie manewry" Poprowadzi Krzysztof Kryszewski (143) Dzień 1 – Marsz na Pilsko
Dzień 2 – Kto dziś broni bunkrów?
Dzień 3 – Odrobina musztry nie zawadzi. Zajęcia taktyczne w śniegu. W zależności od dostępności surowca, walki o iglo lub mega bałwana. Nie róbcie tego w domu. Po udanym szturmie kierunek: Łódź. Dla opornych: bieg za autokarem.
ZAPRASZAMY!!! |