SKPB Łódź My w górach Rajdy Zapowiedzi rajdów 2015 - kwietniowy XXVI Rajd Primaaprilisowy
2015 - kwietniowy XXVI Rajd Primaaprilisowy
Autor: Ania Mączewska    Utworzone: 07.08.2020

rajd_primaaprilisowy_2015 Jeśli wydaje Ci się, że tej zimy można już zapomnieć o śniegu, to jesteś w błędzie – w górach pogoda lubi robić psikusy więc biała kołdra pokrywa jeszcze sporo zalesionych grzbietów. Ale to raczej resztki do ulepienia okazjonalnego bałwana, nie trzeba się więc już przez zaspy przedzierać.
A teraz spróbuj zgadnąć: czy Góry Lubowelskie leżą w Polsce? I tu znowu niespodzianka – owszem, z dobrym przewodnikiem można je znaleźć w naszym kraju.

Na żadnej z tras rajdowych nie braknie przygód, primaaprilisowych figli i zagadek. Tym bardziej, że klimatyczną metą Rajdu jest Chata Magóry.
A więc nie zwlekaj tylko jedź z nami!


Dla studentów:

 • 10% rabatu w opłacie za rajd (dla studentów do 26 roku życia i uczniów)
 • Zaliczenie masowej imprezy sportowej dla studentów I roku Politechniki Łódzkiej, którzy będą uczestniczyli w rajdzie.


Wyjazd i powrót


Rajd zaczyna się zbiórką, która jest zaplanowana na noc z czwartku na piątek 27 marca na godz. 01:00 na placu przed Łódzkim Domem Kultury (ul. Traugutta 18). Wrócimy w to samo miejsce w niedzielę 29 marca około godz. 21:00.
Ilość miejsc ograniczona pojemnością autokaru – przy zapisach kto pierwszy ten lepszy :)


Koszty


Cena rajdu wynosi 170 zł i obejmuje: przejazd autokarem w obie strony, noclegi, ubezpieczenie, opiekę przewodnicką, udział w ognisku zakończeniowym, gazetkę rajdową itp. Przy zapisach pobierana jest zaliczka wysokości 100 zł, pozostała kwota zbierana będzie w autokarze (przygotujcie proszę odliczoną kwotę).
Studentom do 26 roku życia (za okazaniem legitymacji) i uczniom naliczamy rabat wysokości 10%.


Zapisy


Przy zapisach prosimy podać dane do ubezpieczenia (imię i nazwisko, adres zameldowania, PESEL) oraz nr telefonu. Pobieramy również zaliczkę wysokości 100 zł (przy zapisach osobistych płatne w gotówce, przy zapisach mailowych wpłata ustalana jest w mailu potwierdzającym przyjęcie zapisu się na rajd).

Uwaga!!! Wpłacenie wpisowego jest równoznaczne z akceptacją regulaminu rajdu. Bardzo prosimy o zapoznanie się z jego treścią.


Kierownictwo rajdu

milek_wojtunik

Udziela wszelkich informacji o rajdzie, pomaga w doborze trasy i rozwiewa wszelkie rajdowe wątpliwości.

Miłek Wojtunik (142)
mail: rajd@skpb.lodz.pl
tel. 665519186Trasy rajdowe:


paula_karbownik TRASA I, czyli Spacer okrakiem nad Popradem z Paulą Karbownik (149)


Zapraszam na wyprawę do krainy łagodności. W Beskidzie Sądeckim czekają na nas zabytki, krajobrazy, przyroda i klimat rodem z wierszy Jerzego Harasymowicza czy Wojtka Bellona. W trakcie wędrówki nie zabraknie malowniczych panoram (przy dobrej widoczności łącznie z Tatrami), dźwięków gitary i zapachu ogniska. Styl retro przełamiemy testując zupełnie nowe atrakcje turystyczne regionu. Jeśli starczy czasu, wpadniemy z krótką wizytą do naszych południowych sąsiadów (nie zapomnijcie o dowodach osobistych).


Dzień pierwszy - Zanurzone po pępki w cerkwi baniach Pasmo Jaworzyny Krynickiej, czyli dotrzemy do głównych atrakcji okolicy.


Trasa: Muszyna – Szczawnik – Pusta Wielka – Runek – Łabowska Hala


Dzień drugi – Wypijemy, zaśpiewamy, zatańczymy i pogramy, czyli przekroczymy malowniczą dolinę Popradu by dotrzeć do mety rajdu.


Łabowska Hala – Piwniczna Zdrój – Chata na Magórach


Dzień trzeci - Wokół góry, góry i góry, czyli jeśli pogoda nie spłata nam figla, zobaczymy panoramę 360 stopni.


Trasa: Chata na Magórach - Eliaszówka – przez góry do autokarumilek_wojtunik

TRASA II, czyli Szlakiem Jokera Miłkiem Wojtunikiem (142)Dzień pierwszy, czyli Why so serious?


Wędrówkę rozpoczniemy w Łącku, gdzie rosną doskonałe śliwki. Po wizji lokalnej wkroczymy na żółty szlak, który przekracza Dunajec bez żadnego mostu czy kładki. Potem kolejne szczyty o zakręconych, jokerowych nazwach: Koziarz, Błyszcz, Dzwonkówka, a nawet dojdziemy pod Bereśnik, który będzie naszym noclegiem. Miniemy kierunkowska z „Himalaje –> 2 lata” i na lekko poświęcimy się lansowaniu w Szczawnicy, gdzie napijemy się śmierdzącej wody leczniczej.


Dzień drugi, czyli I am not a monster


Na początek ruszymy na Przehybę. Trzeba będzie zdobyć znaczną wysokość, więc znajdzie się miejsce na drugie śniadanie i odpoczynek. Potem jeszcze do góry, na Radziejową – wyżej już się nie dało. Zdobywszy wieżę widokową, poczłapiemy przez parę malowniczych przełęczy na Eliaszówkę. Stamtąd raptem większy rzut beretem do mety Rajdu, czyli Chaty Magóry, gdzie spotkamy się z resztą tras. Wieczorem harce do woli.


Dzień trzeci, czyli niespodzianka!Co ze sobą zabrać, czyli trochę o...

...sprzęcie

 • plecak – jest bardzo ważnym elementem wyposażenia wędrowca; najlepiej gdy jest duży (nie mniej jak 60 litrów) z wewnętrznym stelażem, wyposażony w pas biodrowy
 • wygodne buty – to drugi niezbędny element wyposażenia wędrowca; najlepsze jeśli są to trapery na grubej podeszwie, sięgające za kostkę dlaa poprawy bezpieczeństwa na bieszczadzkich błotnych stokach, powinny być rozchodzone, co ustrzeże przed bąblami na stopach
 • śpiwór i karimata – do zabrania koniecznie
 • z ubrań do spakowania: czapka i rękawiczki (nawet latem bywają niezbędne), ciepły sweter lub polar, dodatkowe skarpety (tych nigdy za wiele), kurtka lub peleryna chroniącej przed deszczem, sandały lub inne obuwie na zmianę po wędrówce, dodatkowe koszulki, zapasowa bielizna, spodnie na przebranie w razie gdy noszone zmokną
 • podczas wędrówki pomocne będą: kijki trekingowe, stuptuty chroniących spodnie do wysokości kolan przed przemoczeniem i zabrudzeniem, po zmierzchu latarka (najlepiej czołówka) + zapas baterii oraz pokrowiec przeciwdeszczowy na plecak
 • <przydadzą się: kubek, łyżka, nóż, ewentualnie menażka i ściereczka, na której przygotowujmy kanapki; nawet wiosną nie zawadzi mieć ze sobą termos z ciepłą herbatą
 • dla ochrony przed słońcem spakuj: okulary przeciwsłoneczne, krem UV, chustkę na głowę lub czapkę z daszkiem
 • przybory do mycia, ręcznik (wersja dla czyściochów), papier toaletowy, itp. – wspomagają dobre samopoczucie ;)
 • warto zabrać apteczkę a w niej plastry, bandaż elastyczny, opatrunki, talk, wodę utlenioną oraz leki osobiste, które przyjmujesz na co dzień
 • NIE ZAPOMNIJ o dokumencie tożsamości (dowód, paszport) i legitymacjach uprawniających do zniżek (studenckie, szkolne, PTTK, EURO 26, itd)
Ważne jest aby po spakowaniu plecak nie był zbyt ciężki. Pamiętaj, że będzie on naszym towarzyszem przez cały czas trwania rajdu. Musi się w nim znaleźć jeszcze miejsce na zapas jedzenia. Wszystkie rzeczy znajdujące się w plecaku zapakuj wcześniej w foliowe torby, a śpiwór nawet podwójnie :)

...ale najważniejsze, by oprócz wypakowanego po brzegi plecaka nie zabrakło uśmiechu, pozytywnej energii, radosnego nastoju i chęci na niezwykłe przygody. W tym celu śpiewniki, gitary i inne instrumenty grające są wskazane i bardzo mile widziane.


...jedzeniu

PICT0087 IMG_8318 Na rajdach wspólnotę grupy budują wspólne posiłki – przyrządzamy je razem z tego co wygrzebiemy z plecaków m.in. ryż, kasza lub makaron, konserwy warzywne (groszek, kukurydza, fasola itd.), sosy w paczkach. Inne mile widziane dobra to: chleb, mało, sery (żółte i topione), wędliny (kabanosy, kiełbasa krakowska), pasztety, dżemy, a nawet nieśmiertelny paprykarz, kanapki będą ładniej wyglądały i bardziej smakowały jeśli przyozdobimy je warzywami (pomidory, ogórki), bywa że ketchup ratuje kanapki z kryzysu warzywnego. Podsumowując – warto mieć ze sobą jedzenia na jeden/dwa dni, resztę można dokupić na miejscu po sporządzeniu wspólnej listy potrzeb. Nie można zapomnieć o słodyczach umilających postoje, ale i stanowiących najszybsze źródło kalorii koniecznych do wędrowania (czekolada, bakalie, herbatniki…). Przyda się także herbata/kawa. Towarem wręcz luksusowym może okazać się zabrany cukier, sól lub inne przyprawy.


Na dwa dni przed rajdem prowadzący trasy skontaktują z Wami i poinformują o niezbędnym zapasie jedzenia do zabrania ze sobą oraz o planach zakupów aprowizacyjnych podczas rajdu.

 

Fotorelacje z ostatnich rajdów

DSCF5494 DSCF5508 IMG_7911-P50 IMG_7788-P50
DSCN9186 IMG_6431-P50 IMG_8000-P50 IMG_8054-P50