SKPB Łódź Zapowiedzi rajdów 2015 - Trzeci Rajd Orła
2015 - Trzeci Rajd Orła
Autor: Ania Mączewska    Utworzone: 07.08.2020

orla2015 UWAGA!!! NASTĄPIŁA ZMIANA TERMINU!
Trzeci Rajd Orła odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia 2015 r. Podobnie jak w poprzednich edycjach, trasa rajdu nie ulegnie istotnym zmianom. Rozpoczynamy w Rymanowie Zdroju o godz. 17.00. Po przejściu ok. 38 km na południe, powinniśmy być w Haburze (Słowacja) we wczesnych godzinach rannych. Rajd Orła jest próbą odtworzenia trasy kurierskiej Jaga-Kora, którą w czasie II Wojny Światowej, ponad 40 razy przemierzał słynny kurier AK - Jan Łożański – Orzeł.
Niespotykana odwaga i terminacja Łożańskiego pomogła wielu osobom przedostać się wraz z nim do Budapesztu lub z powrotem do kraju. Dzięki niemu AK miała możliwość przenoszenia dokumentów i pieniędzy potrzebnej Polsce Walczącej. Jego niezwykłe życie zostało opisane w książce - Orzeł z Budapesztu. Wspomnienia kuriera KG AK. „Orzeł” pokonywał trasę na Słowację nocą. Unikając kontaktu z mieszkańcami wsi krył się w lasach i bezdrożach Beskidu Niskiego. Z Habury, najczęściej już samochodem i pociągiem, docierał przez granicę słowacko-węgierską, do Budapesztu. Część jego trasy przejdziemy szlakiem Jaga-Kora, otwartym trzy lata temu. Jednak pozostała trasa to zwykle bezdroża, góry i lasy.


wojtek_stopczanski

Kierownik rajdu

Wojtek Stopczański (139) - tel. 606373613, mail: rajd@skpb.lodz.pl - odpowie na Wasze pytania i udzieli szczegółowych informacji związanych z rajdem.
Wyjazd/powrót

Wyjeżdżamy z Łodzi Kaliskiej wczesnym ranem w piątek 7 sierpnia. Natomiast z powrotem w Łodzi będziemy w niedzielę 9 sierpnia, w godzinach wieczornych.


Zapisy i opłaty

Całkowity koszt rajdu – 170 zł. Obejmuje koszty transportu, ubezpieczenia i opiekę przewodnicką.
Jedyny nocleg, z soboty na niedzielę będzie na polu biwakowym w Jasielu, niedaleko pomnika Kurierów Beskidzkich AK.

Ze względu na konieczność rezerwacji transportu z określoną ilością miejsc, zapisy będą trwały jedynie do 16 lipca 2015 roku, zgłoszenia przyjmujemy mailowo na adres rajd@skpb.lodz.pl

Przy zapisach prosimy podać dane do ubezpieczenia (imię i nazwisko, adres zameldowania, PESEL) oraz nr telefonu. Przy zapisach konieczna jest również wpłata pełnej kwoty (przy zapisach mailowych sposób wpłaty zostanie przekazany w mailu potwierdzającym przyjęcie zapisu się na rajd).


Uwaga!!! Wpłata jest równoznaczne z akceptacją regulaminu rajdu. Bardzo prosimy o zapoznanie się z jego treścią - Regulamin Rajdu


Co ze sobą zabrać, jak się przygotować:

Plecak, wygodne buty, śpiwór, karimata, peleryna lub kurtka chroniąca przed deszczem, sandały na przebranie, latarka (czołówka), stuptuty (ochraniacze na spodnie) - to rzeczy niezbędne. Przydadzą się też kubek, łyżka, nóż, przybory toaletowe, ręcznik, suche ubrania na przepranie w razie deszczu i dodatkowe skarpety, kijki trekingowe. Nie zapomnijcie o własnych lekach, jakie przyjmujecie na co dzień i o dowodzie osobistym.


O szczegółach ekwipunku i co zabrać ze sobą do jedzenia zostaniecie poinformowani mailowo przed wyjazdem.Serdecznie zapraszamy

 

Fotorelacje z ostatnich rajdów

IMG_1100-P50 DSCF0934-P50 IMG_7788-P50 DSCN9214
DSCF0709-P50 IMG_1161-P50 DSCN9207 IMG_6166-P50