SKPB Łódź Zapowiedzi rajdów 2018 - grudniowy XXVII Rajd Mikołajkowy
2018 - grudniowy XXVII Rajd Mikołajkowy
Autor: Ewa Kluska    Utworzone: 25.09.2020

img_7006

Rok dobiega końca ale jeżeli nie chcesz próżnować i pragniesz aktywnie spędzić jeden z ostatnich weekendów w tym roku to mamy dla Ciebie propozycję. Już 7-9.12 zapraszamy na XXXVII Rajd Mikołajkowy, podczas którego zawitamy w mało przez nas uczęszczane pasmo czyli Beskid Mały.

Zapraszamy serdecznie! Zabierzcie ze sobą przyjaciół i widzimy się na szlaku!Termin: 7-9.12.2018


Miejsce ześrodkowania: Chata Studencka Pod Potrójną


Wyjazd i powrót: 190 złNie zabraknie prezentów i Mikołaja. Prosimy więc wszystkich uczestników i przewodników o przygotowanie prezentu mikołajkowego w kwocie ok. 10 zł z nazwą na literę „B”. Oczywiście nie zapomnijcie, że prezent ten musicie nosić dwa dni w plecaku, w różnych warunkach.Wyjazd i powrót


W obie strony jedziemy autokarem. Wyjeżdżamy w nocy z 6 na 7 grudnia (czwartek/piątek) – zbiórka o godz. 1.30 tym razem na ul. Wólczańskiej 22/26. Powrót w to samo miejsce 9 grudnia (niedziela), około godz. 21.00.
Ilość miejsc ograniczona pojemnością autokaru – przy zapisach kto pierwszy ten lepszy!


Koszty


Cena rajdu 190 zł obejmuje: przejazd autokarem w obie strony, dwa noclegi w warunkach turystycznych, ubezpieczenie, opiekę przewodnicką, udział w grillu drugiego wieczora rajdu. Jedzenie organizowane jest w zakresie trasy.


Zapisy

 • wyślij mail na adres rajd@skpb.lodz.pl

Przy zapisach należy podać: imię i nazwisko, numer trasy, na której chcesz wędrować, data urodzenia (potrzebne do ubezpieczenia) oraz nr telefonu.
Bardzo prosimy nie zostawiać zapisów na ostatnią chwilę.

Wpłaty


Zaliczkę w wysokości 100 zł (gwarantuje miejsce w autokarze) należy wpłacić do 30.11.2018r. Pozostała kwota będzie zbierana w autokarze, przygotujcie proszę odliczoną kwotę.
Numer konta wysyłamy w odpowiedzi na zapisy.

Uwaga!!! Wpłacenie wpisowego jest równoznaczne z akceptacją regulaminu rajdu. Bardzo prosimy o zapoznanie się z jego treścią.


Kierownictwo rajdu

Udziela wszelkich informacji o rajdzie, pomaga w doborze trasy i rozwiewa wszelkie rajdowe wątpliwości.


Konrad Sarna (158)
mail: rajd@skpb.lodz.pl
tel. 602 156 936TRASA I

Konrad Sarna (158)
Dzień pierwszy

Start w Lachowicach, gdzie dowiezie nas autokar. Następnie udamy się w kierunku Solnisk i przełęczy Cichej, miejsca związanego z historią drugiej wojny światowej. Zwrot i dalej nasza trasa przebiegnie przez przełęcz Hucisko, gdzie zastanawiać się będziemy w jakim paśmie górskim właściwie jesteśmy. Następnie skok przez Czeretniki i zejście do Ślemienia, gdzie mamy zamówiony nocleg. W zależności od chęci i pogody możemy udać się jeszcze na krótki spacer po okolicy.


Dzień drugi

W tym dniu wkroczymy już w Beskid Mały, do rezerwatu Mlada Hora, a może uda nam się zejść do Groty Komonieckiego, człowieka, który spisał historię Żywiecczyzny. Będziemy mieli również okazję przejść niewielkim fragmentem Małego Szlaku Beskidzkiego. Na nocleg zajdziemy do Chaty Studenckiej Pod Potrójną, gdzie przy dźwiękach gitary opowiedzieć będzie można swoje historie związane z górami. Niewykluczone też jest, że będziemy mieli gościa specjalnego.


Dzień trzeci

Niestety ostatni, po krótkim spacerze zejdziemy do Łękawicy skąd w powrotną podróż do Łodzi zabierze nas autokar.
W zależności od warunków pogodowych i kondycji uczestników trasy mogą ulec modyfikacji.


Ekwipunek


 • śpiwór, karimata
 • ubrania (odzież przeciwdeszczowa, ciepła bluza lub polar, odpowiednia ilość podkoszulek i bielizny osobistej, zapas skarpetek, krótkie i długie spodnie, komplet odzieży do spania, zakryte obuwie za kostkę (najlepiej buty górskie), dodatkowa para butów na przebranie po wędrówce (najlepiej spisują się sandały), obowiązkowo nakrycie głowy
 • przybory toaletowe
 • krem i okulary dla ochrony przed słońcem
 • przybory kuchenno-jadalniane (nóż, łyżka, kubek metalowy, menażka, są tacy którzy lubią brać ściereczki, na których przyrządzamy kanapki)
 • latarka i zapasowy komplet baterii, ewentualnie zapasowy akumulator do komórki
 • kijki trekkingowe dla osób o wrażliwych stawach kolanowych (i nie tylko dla nich)
 • NIE ZAPOMNIJ o dokumentach osobistych, legitymacjach uprawniających do zniżek (studenckie, szkolne, PTTK, EURO 26, itd)
 • KONIECZNIE zabierz zapas stale zażywanych leków na czas wyjazdu, przydać się mogą także plastry, talk, ewentualnie opaska elastyczna na kolana
 • WYSOCE WSKAZANE są wszelakie instrumenty muzyczne mniejsze od fortepianu, śpiewniki
 • BEZWZGLĘDNIE OBOWIĄZKOWY dobry humor, uśmiech i otwartość na wielką beskidzką przygodę

Jedzenie


Nic nie tworzy grupy tak silnie jak wspólne posiłki przygotowane własnymi rękami, dlatego kuchnie będziemy prowadzić razem. Wiem że są ludzie którzy nie potrafią zasnąć bez codziennego wieczornego ogniska – z pewnością na trasach namiotowych nie będzie z tym problemu! Warto zabrać ze sobą niewielki zapas żywności – resztą będzie uzupełniona wspólnymi zakupami już na miejscu.
Śniadanie i obiad to najczęściej kanapki (przydadzą się więc konserwy rybne, pasztety, nieśmiertelne paprykarze, ale też krojone wędliny, sery, warzywa, dżemy...). Wieczorem – w nagrodę za całodzienne zmagania z drogą – ciepła Glumza (nie wiesz co to jest – to coś do czego najszybciej zaczyna się tęsknić po powrocie z rajdu) – przydadzą się makarony, kasze lub ryże w torebkach, sosy w proszku, warzywa konserwowe (groszek, kukurydza, fasola). Do tego trochę kiełbasy lub mielonki i potrawa gotowa! (są też wersje wegetariańskie :)
Podczas wędrówki nieocenione będą smakołyki – czekolada, ciastka, bakalie...
Nie zapomnijcie o zabraniu termosów na ciepłą herbatę do picia podczas wędrówki.

 

Fotorelacje z ostatnich rajdów

DSC05224-P50 IMG_6462-P50 IMG_3433-P50 DSCN3066-P50
DSCF5511 IMG_3447-P50 DSCF5522 DSCN3078-P50