SKPB Łódź Zapowiedzi rajdów 2018 - kwietniowy XXIX Rajd Primaaprilisowy PROWADZĄCY
2018 - kwietniowy XXIX Rajd Primaaprilisowy PROWADZĄCY
Autor: Ewa Kluska    Utworzone: 25.09.2020

grafika_rajd_25do3 Poczułeś dziś wiosnę w powietrzu? Przesunięcie wskazówek zegara sprawiło, że nie wiesz gdzie odnaleźć zrabowaną Ci godzinę życia? Gór Ci mało i trzeba Ci więcej? Ciągnie na szlak po zimowej przerwie?


Jeśli odpowiedziałeś TAK na minimum dwa z wymienionych pytań nie trać czasu – pojedź z nami w góry – odwiedź magiczne zakątki Beskidu Niskiego gdzie czas płynie wolniej, a ludzie mają czas rozmawiać.


Odtajniamy ostatnia niewiadomą – poznajcie przewodników tras!


A tutaj znajdziecie opisy tras i więcej informacji odnośnie rajdu.109_5976
TRASA I

Prowadzi: Paulina Bester (157)

W Beskid Niski jedzie jak do siebie (dosłownie i w przenośni), wniknęła w świat Łemków znacznie głębiej niż pozwala na to pobieżna lektura przewodnika turystycznego, przez co opowieść o tym egzotycznym, choć bliskim nam świecie wypływa nie tylko z jej ust, ale i z serca. Autorka trasy Łemkowskich Konstruktorów, pełna wrażeń ze świeżo zakończonego kursu chętnie podzieli się nim z tymi którzy noszą w sobie choćby zalążek myśli o udziale w tej przygodzie życia jaka jest przewodnickie szkolenie. Podczas rajdu za jej sprawą weźmiemy udział w uroczystości blachowania (uroczystego wręczenia trójkątnej odznaki przynależności do grona przewodników SKPB Łódź).Darek Łapiński
TRASA II

Prowadzi: Darek Łapiński (117) i ...(tu niespodzianka – nie możemy pisać wszystkiego od razu ;))

Trasę poprowadzą ludzie dla których im więcej wiatru ze wschodnich połonin w nozdrzach tym większa hecność w działaniu. Ropa naftowa będzie tylko mazistą kanwą niespiesznej opowieści o historii, dniu dzisiejszym, a może i przyszłości tych ziem. Żaden z nas nie jest po politechnice i bliżej nam do nostalgicznego „zanurzenia się w po pępki w cerkwii baniach” niż do wydeklamowania wzoru chemicznego ropy naftowej – więc uspokajamy strwożonych – Łemkowyny w tej z pozoru technicznej trasie nie zabraknie!paula_karbownik
TRASA III

Prowadzi: Paula Karbownik (149)

Charyzmatyczna szefowa kursu edycji 2017/18, nie rozstaje się z gitarą bez względu na długość trasy i ciężar plecaka, po doświadczeniach zdobytych w ukraińskich Karpatach gdzie pomagała inwentaryzować ginące na naszych oczach perły drewnianej architektury sakralnej wydaje się być najodpowiedniejszą łączniczką między światem rajdowego profanum, a cerkiewnego sacrum!


 

Fotorelacje z ostatnich rajdów

DSCN9194 DSCN9199 IMG_3373-P50 DSCF5502
IMG_1030-P50 IMG_8000-P50 DSCF5529 IMG_7824-P50