SKPB Łódź My w górach Rajdy Relacje z rajdów 2004 2004 - październikowy XXIV Rajd Beskidzki - zakończenie
2004 - październikowy XXIV Rajd Beskidzki - zakończenie
Autor: Szymon Gradka    Utworzone: 25.09.2020
2004 10 - rajd pazdziernikowy

Zakończenie 24 Rajdu Beskidzkiego odbyło się w Szkole Podstawowej nr 4 w Słopnicach. Wieś ta położona jest bardzo malowniczo pośród ciekawych beskidzkich szczytów. Blisko stąd zarówno na Łopień czy Mogielicę jak i Modyń. Szczególnie cieszy fakt, że zakończenie rajdu jesiennego w 2004 roku odbyło się w Beskidzie Wyspowym, a nie jak w ostatnich latach w Gorcach.

Na zakończeniu w Słopnicach pojawiły się wszystkie 4 rajdowe trasy. Prowadzili je w tym roku: Wojtek Lipowski, Łukasz Kubala i Bartek Zgorzelski, Piotr Sowiński i Wojtek Stachurski oraz Anna Baran – przewodniczka SKPG Kraków. Łącznie było równo 50 osób. Do dyspozycji mieliśmy 3 sale lekcyjne, w których spaliśmy na karimatach, kuchnię, świetlicę, toalety i prysznice.

Dzięki uprzejmości dyrektor szkoły, pani Renaty Młynarczyk-Pach mogliśmy rozpalić tradycyjne zakończeniowe ognisko. Muszę w tym miejscu przyznać, że dzięki pomocy i zaangażowaniu mieszkańców gminy Słopnice mieliśmy już zawczasu przygotowane drzewo do palenia oraz ławeczki do siedzenia przy ogniu. Na ognisku obecna była pani dyrektor oraz zaproszony przez Nią dziennikarz jednej z małopolskich gazet. Po przedstawieniu tras rozwiązany został konkurs z rajdowej gazetki. Hasłem krzyżówki były słowa: „Spotkamy się w Słopnicach”. Laureaci otrzymali nagrody-niespodzianki: mapy Beskidu Sądeckiego. Dla wszystkich przygotowana była także kiełbasa z ogniska i chleb. Nocny deszcz przedwcześnie wygonił nas do szkoły. Mimo tego nocne granie i śpiewanie trwało do świtu.

W niedzielny poranek część z Nas sprawdziła walory przyszkolnego boiska piłkarskiego rozgrywając mecz. Zwycięzców nie poznaliśmy, gdyż na skutek kontuzji czołowego snajpera – Wojtka Lipowskiego spotkanie zostało przerwane.

Po śniadaniu zrobiliśmy zdjęcie uczestników 24 Rajdu Beskidzkiego. Wkrótce po tym trasy opuściły gościnne progi szkoły w Słopnicach.

Mam nadzieję, że współpraca nawiązana z panią dyrektor zaowocuje w przyszłości organizacją kolejnego rajdowego zakończenia.

Gargóljan, blacha 107

 

Fotorelacje z ostatnich rajdów

Rajd Majowy 2009 113-P50 DSCF4787-P50 DSCF0725-P50 DSCN3061-P50
IMG_1055-P50 DSCF4525-P50 IMG_6239-P50 DSCF5522