SKPB Łódź My w górach Rajdy Relacje z rajdów 2013 2013 - kwietniowy XXIV Rajd Primaaprilisowy - relacja
2013 - kwietniowy XXIV Rajd Primaaprilisowy - relacja
Autor: Amelia Szafrańska    Utworzone: 07.08.2020

2013_rajd_kwietniowy  W dniach 5-7 kwietnia 2013 roku grupa z górą 45 miłośników zimowej przygody w pierwszych dniach wiosny wyruszyła na drogi i bezdroża zachodniej części Beskidu Niskiego. Wędrując na czterech trasach pod opieką przewodników SKBP Łódź, a także na kilku indywidualnych – nieformalnych stworzonych przez grupy narciarzy biegowych, a także przewodników i sympatyków SKPB Warszawa (których z tego miejsca serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za obecność!) uczestnicy rajdu starali się dotrzeć zarówno do tych sztandarowych, jak i mocno "egzotycznych" miejsc na wschód od Kamienicy Nawojowskiej.


img_5041a_foto_szafranska Obfitość zachowanych drewnianych cerkwi i innych pamiątek w tej części Łemkowyny, i urok wędrówki nieprzetartymi szlakami sprawił, że pierwsze dwa dni upłynęły pod znakiem wędrówek do zmroku (a czasem nawet dłużej :-). Na trasach nie zabrakło perełek architektury drewnianej, najwyższych w okolicy gór: Lackowej i Busova, miodem płynącej Kamiannej, mineralką ociekającej Wysowej, czy krwią zroszonych cmentarzy z I Wojny Światowej. Kulminacyjny moment rajdu nastąpił w sobotni wieczór na bazie rajdu w gościnnych murach szkoły w Brunarach. Wszystko rozpoczęło się tradycyjnym ogniskiem rajdowym, przy którym nie zabrakło wspomnień, śmiechów i dźwięków gitary.

img_2569 IMG_5053_foto_szafranska

Było to jednak jedynie preludium do ogniska związanego z blachowaniem (a więc przyjęciem w poczet członków SKPB Łódź) trójki nowych przewodników naszego Koła: Basi Tenerowicz (141), Miłka Wojtunika (142) oraz Krzycha Kiryszewskiego (143). Po uroczystym wygłoszeniu słów roty przysięgi przewodnickiej, przypięciu kołowych blach z przewodnickim dziewięćsiłem i indywidualnym numerem każdego z przewodników nastąpił czas składania życzeń, gratulacji i wspólnego świętowania powiększenia kręgu ludzi gór wędrujących w polarach z niebiesko – biało – niebieskimi paskami.

IMG_5070_foto_szafranska Trzeci dzień rajdu upłynął pod znakiem sielankowych wypadów w najbliższą okolicę Brunar, cieszenia się pierwszymi promieniami wiosennego słońca i ostatnimi chwilami śniegu.


Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w imprezie mimo niezbyt wiosennej pogody (co w ostatnich latach staje się niestety tradycją), przyczynili się do stworzenia niezapomnianej atmosfery na trasach wędrówek, a przede wszystkim uświetnili swoją obecnością uroczystość blachowania nowych przewodników.


IMG_5121_foto_szafranska Darek Łapiński (117)

Kierownik Rajdu Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z XXIV Rajdu Primaaprilisowego

 

Fotorelacje z ostatnich rajdów

SSA45117-P50 DSCF0693-P50 SSA45075-P50 SSA45034-P50
DSCF0726-P50 DSCF4483-P50 Rajd Majowy 2009 02-P50 DSCF5517