SKPB Łódź SKoPB SKoPB 2015 SKoPB 2015 - bonus 2
SKoPB 2015 - bonus 2
Autor: SKoPB    Utworzone: 07.08.2020
skopb logo

UWAGA! Czas na drugie zadanie bonusowe! Na odpowiedzi czekamy do 17 maja, do godz. 16:00, wysyłajcie je na konkurs@skpb.lodz.pl

Czujność się opłaca :)

Zadanie opublikowane: 15.05.2015 o godz. 16:00 • Regulamin SKoPB

 • Odpowiedzi SKoPB

 • Ranking SKoPB


 • Bonus 2.

  W pewnej beskidzkiej miejscowości znajduje się dwór rodziny, której członkowie mogli pochwalić się różnymi zasługami. Jedna z kobiet z tej rodziny aktywnie działała na rzecz praw kobiet. Jakby na podkreślenie faktu, że nie walczyła bez efektu, bliska jej osoba jako pierwsza kobieta w Polsce ukończyła pewien medyczny kierunek na lwowskiej uczelni oraz uzyskała oficerski stopień wojskowy. Z kolei mężczyzna o tym samym nazwisku ulepszył metodę szczepień przeciwko niebezpiecznej wirusowej chorobie zakaźnej, a także otworzył drugi w Europie a pierwszy w Polsce ośrodek leczenia tej choroby. Pierwsze swoje badania dotyczące tej choroby prowadził wraz z jednym z najznakomitszych chemików XIX-wiecznej Europy.
  O jaką rodzinę pytamy i gdzie znajduje się rzeczony dwór?


  Sponsorami nagród są Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju "Regio", Wydawnictwo Galaktyka, Oficyna Wydawnicza "Rewasz" oraz Towarzystwo Opieki nad Zabytkami - oddział bieszczadzki.

  regio galaktyka logotyp