SKPB Łódź Muzyka w SKPB TKM Śpiewanki
Tematyczny Konkurs Muzyczny - Śpiewanki 2018
Autor: Ewa Kluska Utworzone: 02.08.2018

img_1257_1 Czekamy na Was w dniach 10-11 sierpnia w gościnnych progach bazy namiotowej Muszyna-Złockie. Temat przewodni osiemnastej edycji to: NATURALNIE! Zapraszamy do bliskich spotkań z naturą, muzyką oraz z innymi ich wielbicielami!

Więcej… [Tematyczny Konkurs Muzyczny - Śpiewanki 2018]
 
Tematyczny Konkurs Muzyczny - Śpiewanki 2014
Autor: Bartłomiej Zgorzelski Utworzone: 30.07.2014

muszyna-tkm2014 W tym roku impreza odbędzie się w dniach 8-10 sierpnia. To już czternasta edycja. Temat przewodni tym razem ostry: DO ODCIĘCIA. Szykujcie więc wszystko czym można odcinać, docinać, a w szczególności język, riposty i pointy ;)

Więcej… [Tematyczny Konkurs Muzyczny - Śpiewanki 2014]
 
Tematyczny Konkurs Muzyczny - Śpiewanki 2012
Autor: Bartek Zgorzelski Utworzone: 01.08.2012

 Po kilku latach edycji odbywających się w lipcu, Śpiewanki wracają do historycznego, sierpniowego terminu. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia. Temat przewodni tym razem wyjątkowo wieloznaczny i pozwalający na różnorakie interpretacje: SZTUKA. W związku z tym i my postaramy się przedstawić wiele spojrzeń na ten temat.

Więcej… [Tematyczny Konkurs Muzyczny - Śpiewanki 2012]
 
Tematyczny Konkurs Muzyczny - Śpiewanki 2011
Autor: Szymon Gradka Utworzone: 15.07.2011

muszyna_logo_strona_11 Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 29-31 lipca. Zasady pozostają niezmienne: wystąpic może każdy, mile widziane wcześniejsze zgłoszenia, a szczególne względy będą dla piosenek o temacie przewodnim. Tegoroczny to: ODBICIA. Nadinterpretacje, podinterpretacje, wariacje na temat itp. dopuszczalne, im więcej znaczeń tematu przewodniego tym lepiej. Z radością informujemy, że na tegorocznych Śpiewankach wystąpią na pewno: Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane; Na Bani; Chwila Nieuwagi; Sylwester Szweda, Krystyna Szweda, Szymon Gołąbek; Saskia, Tomasz Fojgt, Tomasz Jarmużewski, Grupa Caraboo, Mariusz Poświątny. Koncerty poprowadzą Maciej Trojanowski i Bartłomiej Zgorzelski. Dokładna rozpiska programu (kto, kiedy) pojawi się najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia. Dodatkowo w ramach tematu przewodniego "odbicia" szykujemy atrakcje sportowe. Polecamy szlifowanie formy w grach, w których odbicie jest istotnym elementem... Sobotni koncert odbędzie się w ramach świętowania obchodów 30-lecia SKPB Łódź.

Dla osób, które pierwszy raz słyszą o Śpiewankach w Muszynie polecamy lekturę archiwum i zasoby galerii znajdujące się tutaj. O tym jak dotrzeć na bazę oraz jak ciekawie połączyć wyjazd na Śpiewanki z turystyką górską znajdziecie w zakładce www.muszyna.skpb.lodz.pl


 
Kilka słów o Śpiewankach
Autor: Bartłomiej Zgorzelski Utworzone: 28.07.2010

„...hmm, nie ma prądu? A skąd macie ciepłą wodę? Nie ma bieżącej? Aha...”

 

Tak przebiegało wiele rozmów z wykonawcami zapraszanymi na Śpiewanki Turystyczne na bazie namiotowej Muszyna-Złockie. Na szczęście było też wiele takich, w których warunki panujące na studenckiej bazie witano z radością. Dzięki temu w 2001 roku mógł narodzić się Tematyczny Konkurs Muzyczny, czyli rzeczone już Śpiewanki Turystyczne.

Skąd idea takiej imprezy z dala od prądu i sponsorów, bez nagłośnienia, oświetlenia i wygodnych łóżek dla gości? To dość trudne pytanie, bo powodów było wiele. Ten najważniejszy to wyjazdy w góry, wspólne śpiewanie przy ognisku, gitara przytroczona do plecaka, granie na bazach namiotowych, w bacówkach, w schroniskach, na podgórskich dworcach kolejowych, czy na korytarzach pociągów. Na takie właśnie wspólne śpiewanie idealnie nadawała się prowadzona przez SKPB Łódź baza namiotowa w Złockiem. Kiedy zachodzi słońce nastaje tam ciemność i tylko blask świec lub ogniska może pomóc w odnalezieniu znajomych twarzy. Trochę zapomniana, trochę na uboczu szlaków, z daleka od zabudowań Muszyny, z wyjątkową, rozległą polaną miała stać się areną poczynań turystów wędrujących z gitarą i śpiewających przy ogniskach.

Więcej… [Kilka słów o Śpiewankach]
 
Tematyczny Konkurs Muzyczny - Śpiewanki 2010
Autor: Szymon Gradka Utworzone: 28.07.2010

nadruk z 10 Śpiewanki Turystyczne - TKM Muszyna-Złockie. W tym roku będzie to 6-7 sierpnia. Jak zwykle będzie magicznie! Informacje o bazie namiotowej Muszyna-Złockie, sposobach dotarcia na bazę, rezerwacji noclegów można znaleźć tutaj. Dla osób, które na Śpiewanki wybierają się po raz pierwszy polecamy podstronę imprezy. Wkrótce poinformujemy o zespołach, które potwierdziły udział w tegorocznej edycji. Patronat nad imprezą objął JM Prorektor PŁ ds studenckich prof. dr hab. inż. Wojciech Wolf. Tegoroczny temat przewodni (jak zawsze przewrotny) to "W górach byłem wiele razy..." , będący tytułem utworu zespołu Zakaz Plakatowania (utwór do pobrania tutaj). Warto odsłuchać przed podjęciem prób interpretacji tematu.

Więcej… [Tematyczny Konkurs Muzyczny - Śpiewanki 2010]
 
Tematyczny Konkurs Muzyczny - Śpiewanki 2009
Autor: Szymon Gradka Utworzone: 22.08.2009

nadrukz 09  W tym roku Tematyczny Konkurs Muzyczny czyli Śpiewanki Turystyczne na bazie namiotowej Muszyna-Złockie odbył się w dniach 7-9 sierpnia. Tegorocznym tematem przewodnim byłoli "STAROŚĆ A RADOŚĆ". Wystąpili między innymi: AdSu, Żeby Nie Piekło, Włodzimierz Mazoń, Apolinary POlek, Tomek Jarmużewski, Marek Górski, Paweł Orkisz, Jan Błyszczak "Mufka", Mikroklimat, Bez Jacka, Słodki Caus od Buby. Relację z imprezy oczami użytkowników forum e-beskidy możecie przeczytać: tutaj. Zapraszamy również do przejrzenia fotorelacji, która jest dostępna tutaj.

 
Tematyczny Konkurs Muzyczny - Śpiewanki 2008
Autor: Szymon Gradka Utworzone: 24.08.2008

nadruk z 08 Zapraszamy do przejrzenia fotorelacji, która jest dostępna tutaj.


 
Tematyczny Konkurs Muzyczny - Śpiewanki 2007
Autor: Szymon Gradka Utworzone: 24.08.2007

nadruk z 07 Zapraszamy do przejrzenia fotorelacji, która jest dostępna tutaj.


 
Tematyczny Konkurs Muzyczny - Śpiewanki 2006
Autor: Szymon Gradka Utworzone: 24.08.2006

nadruk z 06 Zapraszamy do przejrzenia fotorelacji, która jest dostępna tutaj.


 
«PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie»

Strona 1 z 2

Zdjęcia z Śpiewanek

P7300036 P7290004 P7290023 P8030075
P7300055 P7310061 P7300054 P7290007