Nasze imprezy

Nasza działalność nie opiera się wyłącznie na wyjazdach górskich oraz prowadzeniu kursu przewodnickiego. Jeśli chodzi o aktywności fizyczne, współdziałamy na tej płaszczyźnie wraz z Oddziałem Łódzkim PTTK, rajd długodystansowy Setka po Łódzku. Impreza ta odbywa się zazwyczaj w okolicach Łodzi a jej stałym terminem jest, któryś z wrześniowych weekendów. 

Kulturalna działalność jest nierozerwalnie związana z nami. Dlatego też od 1999 roku jesteśmy współorganizatorami Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej YAPA, który to jest największym i najstarszym Przeglądem piosenki turystycznej i studenckiej w naszym kraju. YAPĘ tworzymy wraz ze Studenckim Klubem Turystycznym PŁazik oraz Studenckim Radiem ŻAK Politechniki Łódzkiej.

Z kolei naszym autorskim wydarzeniem kulturalnym, które idealnie łączy nasze dwie płaszczyzny: Góry i Kulturę jest Tematyczny Konkurs Muzyczny – „Śpiewanki”. Odbywa się on na Bazie Namiotowej Muszyna – Złockie od 2001 roku. Wtedy to, zazwyczaj na początku sierpnia, teren bazy zmienia się w jedno wielkie festiwalowe miejsce, gdzie kilkaset osób uczestniczy w tej niepowtarzalnej imprezie śpiewanej – bez prądu, w sercu gór, ze sceną, prawdziwymi zespołami (gwiazdami nurtu muzyki turystycznej i studenckiej w Polsce) oraz jedynym w naszym kraju pianinem turystycznym!!!