XIII Rajd Długodystansowy „Setka po łódzku” – zapowiedź

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi we współpracy z Łódzkim Oddziałem PTTK zapraszają na czternastą edycję Rajdu Długodystansowego „Setka po łódzku”.

Impreza polega na pokonaniu pieszo 100 km w ciągu 24 godzin, bądź 50 km w 12 godzin. Tradycyjnie już, będzie możliwość pokonania tras w dwóch różnych wariantach – z opisem lub w wersji na orientację, w dzień i w nocy. W tym pierwszy przypadku każdy z uczestników na starcie otrzyma mapę z wyznaczoną trasą, a także dokładny opis ułatwiający orientację w terenie. Startujący na orientację otrzymają mapę z oznaczonymi punktami kontrolnymi, pomiędzy którymi trasę będą musieli opracować sami.

Startujący na dystansie 100 km będą mieli do pokonania dwie różne pętle o dystansie 50 km z powrotem na miejsce na startu po 50 km. Będzie również możliwość startu na dystansie połowy setki do wyboru w nocnej lub dziennej pętli.

Bazą naszego rajdu będzie w tym roku budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierzu, w gminie Lutomiersk, powiecie pabianickim.

Start imprezy w piątek 10 września – o godz. 19:00 (trasa na orientację); o godz. 20:30 (trasa z opisem) z Bazy Rajdu – wówczas na trasę ruszą startujący na 100 km oraz na nocną 50-tkę. W sobotę (11 września) o godz. 7:00 wyruszy grupa na 50 km na dzienną pętlę trasy na orientację, natomiast o 8:30 grupa na dzienną, 50 km pętlę trasy z opisem. W sobotę o godzinie 20:30 wszyscy powinni być już na mecie.

Tegoroczna impreza, ze względu na sytuację sanitarno-epidemiologiczną, będzie inna niż wszystkie wcześniejsze Rajdy. Niestety w Bazie Rajdu nie będzie możliwości skorzystania z prysznica. Obecnie nie planujemy również udostępnienia miejsca do noclegu, a obowiązkowym elementem wyposażenia będzie posiadanie maseczki lub innego elementu garderoby, który umożliwi zasłonięcie ust oraz nosa. Ponadto dodatkowym elementem wyposażenia będzie ołówek!

 Do zobaczenia na starcie!

W razie wątpliwości prosimy o kontakt:

Mateusz Papierak tel.: 602-435-048        Darek Łapiński tel.: 504-816-983

e-mail: setkapolodzku@gmail.com lub pttk.lodz@wp.pl