Podsumowanie XIV Rajdu „Setka po łódzku”

W pogodny weekend 10-11 września 2021 r. odbyła się XIV już edycja Rajdu „Setka po Łódzku”…

Czytaj dalej, aby zobaczyć wyniki!

W pogodny weekend 10-11 września 2021 r. odbyła się XIV już edycja Rajdu „Setka po Łódzku”. Za udział dziękują Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi oraz Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Jana Czeraszkiewicza. Podziękowania składamy wspaniałym uczestnikom, a także niezwykle gościnnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierzu oraz niezastąpionej firmie Compass Wydawnictwo Turystyczne, która już po raz kolejny użyczyła podkładów mapowych na potrzeby Rajdu.

W tym roku, wzorem ubiegłego, odbyły się 4 osobne odprawy. O godzinie 19:00 w piątek na trasę ruszyli zawodnicy zamierzający pokonać dystans 100 km oraz 50 km w mrokach nocy jedynie przy pomocy mapy, kompasu oraz własnych umiejętności nawigacyjnych. Półtorej godziny później wyruszyli amatorzy nocnych wędrówek na 50 km, a także śmiałkowie planujący zmierzyć się z dystansem 100 km, który wybrali trasę zawierającą opis. Ponadto skoro świt, bo o godzinie 7:00 oraz 8:30, ruszyły dzienne grupy na dystansie 50 km odpowiednio na orientację oraz z opisem.

Na starcie Setki pojawiło się 85 osób, z czego 17 bohaterów pokonało królewski dystans 100 km. A dodatkowo 60 śmiałków pokonało 50 km i więcej. Łącznie wszyscy uczestnicy przeszli prawie 5000 km!!! W tym roku Setka po Łódzku odbyła się w dolinach 2 najdłuższych rzek, których źródła znajdują się na terenie miasta Łodzi. Osoby startujące na nocnej trasie miały okazję przekroczyć dolinę Neru, natomiast za dnia (chociaż najszybsi uczestnicy byli tam jeszcze w nocy) dolinę Bzury. Nocna pięćdziesiątka zaprowadziła uczestników tegorocznego Rajdu w okolice Łasku, natomiast trasa dzienna do lasu w okolice Grotnik. Zachodnia część aglomeracji łódzkiej okazała się niezwykle przyjazna dla stóp piechurów i biegaczy, gdyż ponad 63 km prowadziły po nieutwardzonej nawierzchni.

 

Sprawdź wyniki: