XIII Rajd Długodystansowy „Setka po łódzku” – zapowiedź

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi we współpracy z Łódzkim Oddziałem PTTK zapraszają na trzynastą, szczęśliwą edycję Rajdu Długodystansowego „Setka po łódzku”.

Impreza polega na pokonaniu pieszo 100 km w ciągu 24 godzin, bądź 50 km w 12 godzin. Tradycyjnie już, będzie możliwość pokonania tras w dwóch różnych wariantach – z opisem lub w wersji na orientację, w dzień i w nocy. W tym pierwszy przypadku każdy z uczestników na starcie otrzyma mapę z wyznaczoną trasą, a także dokładny opis ułatwiający orientację w terenie. Startujący na orientację otrzymają mapę z oznaczonymi punktami kontrolnymi, pomiędzy którymi trasę będą musieli opracować sami.

Startujący na dystansie 100 km będą mieli do pokonania dwie różne pętle o dystansie 50 km z powrotem na miejsce na startu po 50 km. Będzie również możliwość startu na dystansie połowy setki do wyboru w nocnej lub dziennej pętli.

Bazą naszego rajdu będzie w tym roku budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej, w gminie Stryków, powiecie zgierskim.

Start imprezy w piątek 18 września o godz. 20:00 z Bazy Rajdu, wówczas na trasę ruszą startujący na 100 km oraz na nocną 50-tkę. W sobotę o godzinie 8:00 wyruszy grupa na 50 km na dzienną pętlę. Po 24h od startu rajdu, czyli w sobotę o godzinie 20:00 wszyscy powinni być już na mecie.

Tegoroczna impreza, ze względu na sytuację sanitarno-epidemiologiczną, będzie inna niż wszystkie wcześniejsze Rajdy. Niestety w Bazie Rajdu nie będzie możliwości skorzystania z prysznica. Obecnie nie planujemy również udostępnienia miejsca do noclegu, a obowiązkowym elementem wyposażenia będzie posiadanie maseczki lub innego elementu garderoby, który umożliwi zasłonięcie ust oraz nosa.

Będziemy starali się wszystkie niedogodności maksymalnie ograniczyć, tak aby Setka po łódzku przypominała imprezę, którą znacie! Do zobaczenia na starcie!

Więcej informacji znajdziecie na facebookowej stronie Setki.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt:
Mateusz Papierak: tel. 602-435-048 lub mpapierak@gmail.com
Darek Łapiński: tel. 504-816-983 lub pttk.lodz@wp.pl