XII Rajd Długodystansowy „Setka po łódzku” – zapowiedź

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi we współpracy z Łódzkim Oddziałem PTTK zapraszają na dwunastą edycję Rajdu Długodystansowego „Setka po łódzku”.

Impreza polega na przebyciu pieszo 100 km w ciągu 24 godzin, bądź 50 km w 12 godzin. Będzie możliwość pokonania tras w dwóch różnych wariantach – z opisem lub w wersji na orientację. W tym pierwszy przypadku każdy z uczestników na starcie otrzyma mapę z oznaczoną trasą, a także dokładny opis ułatwiający orientację w terenie. Startujący na orientację otrzymają mapę z oznaczonymi jedynie punktami kontrolnymi, pomiędzy którymi trasę będą musieli opracować sami.

Startujący na dystansie 100 km będą mieli do pokonania dwie różne pętle o dystansie 50 km z powrotem na miejsce na startu po 50 kilometrze. Będzie również możliwość startu na dystansie połowy setki, do wyboru w nocnej lub dziennej pętli.

Bazą naszego rajdu będzie w tym roku gościnna Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Różycy (gm. Koluszki). Uczestnicy Rajdu będą mieli okazję do marszu po lesistych okolicach Koluszek. Tam nas jeszcze nie było! Kierunek wschód – tam musi być jakaś cywilizacja!.

Start imprezy w piątek 6 września o godz. 20:00 z Bazy Rajdu. Wówczas na trasę ruszą startujący na 100 km oraz na nocną 50-tkę. W sobotę o godzinie 8:00 wyruszy grupa na 50 km na dzienną pętlę. Po 24h od startu rajdu, czyli w sobotę o godzinie 20:00 wszyscy powinni być już na mecie i o około godziny 20:30 planowane jest podsumowanie imprezy, w tym wręczenie pamiątkowych dyplomów.

Więcej informacji znajdziecie na facebookowej stronie Setki.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt:
Mateusz Papierak: tel. 602-435-048 lub mpapierak@gmail.com
Darek Łapiński: tel. 504-816-983 lub pttk.lodz@wp.pl